Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik magyar egyetemek (ÁJK)...

Melyik magyar egyetemek (ÁJK) mondhatóak politikailag semlegesnek, függetlennek a kormánytól?

Figyelt kérdés

Függetlenek ideológiailag, technikai vonatkozásában nem igazán számít a dolog számomra. Jó ha támogatja az ország az egyetemeket, csak ennek ne legyen ideológiai, politikai lenyomata.


Most a Miskolci Egyetemre járok, itt többnyire ellenzékiek a tanárok (BTK-n) és némelyik határozottan álláspontot is foglal.


Amikor a Debreceni Egyetemen tanultam, ott a tanárok kifejezetten kerülték az aktuálpolitikai diskurzust. Hallottam egyszer egy olyan, hogy a kar (szintén BTK) tele van fasisztákkal, nem tudom ez csak egy pletyka.


A lényeg, hogy egy olyan egyetemet keresnék itthon, ami nem a kormány nézeteit vallja, és szabadabb az oktatás. A jogi kar érdekelne, tehát nem lenne rossz, ha erős jogi kara lenne az egyetemnek, és a tanárok ha úgy adódik tudnak kritikailag is gondolkodnia rendszerről.


Emberi jogokkal szeretnék foglalkozni, és nem lenne szerencsés pl. a magyar jogállam állapotát helyeslő tanárokkal, prof.-okkal dolgozni.


Nem tudom van-e ilyen jogi kar. Tapasztalatokat szívesen fogadok.


Köszi a segítséget! c:



2023. nov. 25. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Állami fenntartású egyetemek, nyilván nem fognak a kormány ellen szólni. Nem is tehetnék meg.
2023. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Van egy rossz hírem, a politika mindent átitat, bármit olvasol nézel, benne van...
2023. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Még a mérnöki, 100% reálos, természettudományos szakokon is átitat mindent a politika. Kancellária, kuratóriumi tagok, stb. A falnak is füle van sajnos.
2023. dec. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!