Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan szemét egy fizikat...

Miért olyan szemét egy fizikatanár, hogy levon pontot a helyesírásért? A szüleim meg miért mondják, hogy konzervatív oktatás kell???

Figyelt kérdés

Mit befolyásol amúgy abban, hogy hibátlan a megoldásom, hogy pontos j-vel írok valamit????


Joga van hozzá???


Egyetemen is tanít egyébként, atomfizika, magfizika és kozmológia a területe, és kijelentette, hogy minden hallgatójának rávágja az egyest, ha nem jó a helyesírása, meg hogy ez az egyik legjobb gimnáziuma, itt mindent tudni kell. Az az alap, hogy helyesen ír a diák.


Érettségin nem vonhatnak le érte.


Vagy egy pap milyen jogon von le ugyanezért hittanból dolgozatban?



2023. nov. 21. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Joga van hozzá, mert nem azt írod, amit kell.
2023. nov. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Joga van, vagy nincs joga, egy fizikatanár azt csinál, amit akar, akkora hiány van belőle.
2023. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Baromság az egész. Egyetemen még benne van a dologban, hogy kell tudnod publikálni, előadni, de én ott se találkoztam ilyennel (kivéve a szakdogát). Nálunk csak a mértékegységek kiírását várta el, meg talán hogy rövid, szöveges választ adjunk.
2023. nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
A te iskolád arra akar rászoktatni, hogy legyél igényes a helyesírásodra. Ezért nem csak a magyartanár ellenőrzi a helyesírást. Igen, joga van hozzá.
2023. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Nyugi, a valo életben amit írsz bedobod egy office programba aztan megmutatja, hogy ha valami félre ment.. az igaz, hogy munkahelyen is hulyen néz ki h nagyon rosszul ìrsz helyesen , szóval ez kicsit életszagú. De mint írtam ott tudod korrigalni, itt meg ki kell bírnod míg tanulsz
2023. nov. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Valamilyen szinten mindkét oldalt meg tudom érteni. Egyrészt a helyesírásodnak nyilvánvalóan semmi köze nincs ahhoz, hogy a fizikát tudod-e, érted-e. Másrészt ha most nem szoksz rá az elfogadható helyesírásra, akkor később nehezebb lesz, és intelligens körökben az lesz rólad az első benyomás, hogy "milyen primitív alak". Ne az átlag magyar (sajnos rettenetes) helyesírása és szövegalkotási készsége legyen a viszonyítási pont.

A közoktatás jelenlegi helyzetében, amikor sok iskolában még csak nem is szaktanár tartja a fizikaórákat, szerintem inkább tedd félre a haragodat, és használd ki, hogy egy kozmológustól tanulhatsz.

2023. nov. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Felháborító, hogy egy gimnáziumban elvárják a helyesírást....
2023. nov. 22. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
91%
Felháborító, hogy ilyen igénytelen vagy.
2023. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Igenis tudni kell helyesen írni, főleg egy éllovas gimnáziumban.
2023. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
48%

A fizikatanárod összekeveri a dolgokat.

Igazad van abban, hogy a megoldás pontossága a lényeg.

Ha érdekel , hogy lehet egyszerűen megtanulni helyesen írni, akkor üzenj.

Nem az iskolában tanított nyelvtan -szerű dologra gondolok.

Sajnos az iskolai nyelvtan nem a lényeggel foglalkozik és teljesen használhatatlan az életben.

jan. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!