Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Végzős vagyok, és fgalmam...

Végzős vagyok, és fgalmam sincs, milyen lesz az egyetem. Állítólag full nem mint a gimi. Valaki meg tudja mutatni az órarendjét, és tud mesélni (lehetőleg sokat) róla?

Figyelt kérdés
2023. nov. 19. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az egyetemen az a legfontosabb, hogy próbálj bekerülni a tanulós csapatba.

Nem azt mondom, lehet bulikázni is, de ha el akarod végezni, akkor klikkesedni kell és nem a hülyék közé kell beállni, akik tavasszal már csak emlékek lesznek.

2023. nov. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez szakfüggő

Általában sokkal nagyobb önállóságot igényel minden szempontból, és más tanulási módszereket

2023. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én januárban végeztem, szóval órarendet már nem tudok mutatni, de amúgy sem sokra mennél vele. Megpróbálom érthetően elmagyarázni, külsős szemmel lehet, kicsit katyvasz lesz, de bele jössz, ha benne vagy :D


Egyetemen a tanóra előadás VAGY gyakorlat lehet. Az előadás az elméletibb: általában sokan vagytok (nekem volt 400 fős órám is), a legtöbb esetben nem kötelező bejárni, félév végén van egy vizsga, szóbeli vagy írásbeli, és az lesz a jegyed. A gyakorlat, ahogy a neve is sugallja, már gyakorlatias. A tanártól függ, hogy mit kér, de legtöbbször adnak házit, kell prezentációt tartani lehetnek tesztek, beadandók, ZH-k (a dolgozat egyetemi megfelelője), ezekből jön ki a jegy. Kötelező bejárni, nálunk félévente 2-3 alkalom hiányzást engedtek.


Azért sem lehet egy fix órarendet mutatni, mert valamelyikre több időpont van. Az előadás időpontja általában fix, megmondják, hogy X előadás mindig kedden 14-kor van. Viszont a gyakorlat esetében lehet, hogy tartanak egy órát hétfőn 8-kor, szerdán 12-kor meg péntek 10-kor. Itt te döntöd el, hogy melyikre akarsz jelentkezni (illetve jelentkezel, de mivel korlátolt a létszám, vagy bekerülsz, vagy választhatsz egy másik időpontot).


Igazából tényleg nem olyan, mint a gimi, de nem is annyira más. Nagyobb szabadság van, ezt az órarend is mutatja, és tényleg többet kell tanulni, de ezen kívül ugyanúgy iskola. Szeretik mondani - itt gyakorin is - hogy egyetemen csak egy kód vagy, nem ismernek neveket meg arcokat, de én ezt sem tartom teljesen igaznak. Persze, egy 400 fős előadás összes diákját lehetetlen megjegyezni, de gyakorlatokon 10-20 fő van, ott azért a legtöbb tanár már megjegyezte a hallgatókat.


Igazából az is igaz, amit az előző ír, abból a szempontból, hogy meg kell találni az egyensúlyt a tanulás és a bulizás között. Sok egyetemista messzire költözik otthonról, nincs ott a szülő, hogy korlátozza, a suli is lazábbnak tűnik, és elkallódnak, gyakori probléma, de ez csak az egyénen múlik. A klikkesedés szerintem nem feltétlen igaz, voltak barátaim, de egy baráti társaságba csak utolsó előtti félévre kerültem be (főleg azért, mert COVID miatt három félévig online tanultam), ennek ellenére is azért sikerült jó eredménnyel végeznem. Persze, egyetemen is vannak rossz arcok, egy barátnőm csatlakozott egy társasághoz első félévben, tök jól elvoltak, de nekik a szórakozást csak és kizárólag a piálás jelentette, náluk nem jött szóba egy ebéd, mozi vagy kávé, mindig inni mentek, barátnőm meg betegség miatt nem igazán ihatott, és kiszórták, mert hát ő sosem megy velük sehova.. Az ilyeneket nyilván jobb elkerülni, de ez is csak idővel derül ki.


Most hirtelen ez jutott eszembe, nem tudom, milyen információkra gondoltál pontosan :D Nagyon alapdolgokat eddig nem írtam, hogy szeptember-december a szorgalmi időszak, amikor órákra jársz (gyakorlaton akkor is van számonkérés), majd december-januárban csak vizsgák vannak, aztán február-május megint szorgalmi, május-június megint vizsgák. De nyugodtan írj, ha még van más kérdésed, szívesen segítek :)

2023. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!