Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Plágiumszűrős hogyan működik...

Plágiumszűrős hogyan működik eltérő nyelvű forrás esetén?

Figyelt kérdés

Magyar a szakdolgozat, de angol forrásokat használok. Ennél hogy szűri ki a plagizálást?

Tudtommal nem plagizáltam, de mivel semmi ismeretem nincs a működéséről, így tartok tőle. Még régebben egy beadandómat visszaküldték azzal, hogy plagizáltam és örüljek, hogy nem jelenti az esetet. De ott angol volt mindkettő és nem fogalmaztam át kellőképp (meg volt jelölve forrásként).

Minden forrást megjelöltem, szakirodalmi áttekintéshez használtam ugye tudományos cikkeket, de anélkül elég nehéz szakirodalmi áttekintést írni. Közben féltem, nehogy annyira átfogalmazzam a források szerzőinek a gondolatait, hogy eltérjenek az eredeti szándéktól, olyat hivatkozzak rájuk, amit nem is ilyen formában állítottak.


2023. nov. 13. 23:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Úgy derül ki, hogy nincs lehivatkozva, de utalsz rá a szövegben, vagy nem utalsz rá, de akkor meg gyanússá válik, hogy ez így hogyan esett ki a fejedből.


Az elutasítás nem jelenti azt, hogy bűnt követtél el, azt jelenti, hogy korrekciót várnak, ne legyen benne plágium!! Ezt a feljelentést így nem is értem, hogy mire gondolt!

2023. nov. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!