Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van ennek?

Mi értelme van ennek?

Figyelt kérdés

Az iskolákban az évi több kötelező olvasmánynak mi értelme van? Nem is az olvasással van a bajom, hanem azzal, amit olvastatnak. Érthetetlen, mai embereknek szinte felfoghatatlan művekről van szó. Miért nem frissítik már ezt a "listát". és adnak ki érthetőbb, érdekesebb könyveket?

Ezekkel csak elveszik a fiatalok kedvét az olvasástól.


2010. okt. 19. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Azért, hogy ne csak az 21. századi fantasy meg vámpíros könyveket olvasd, hanem a régi nagy írók műveit is. A régi nyelvezet, meg a komolyabb téma is eléggé elvont ahhoz, hogy érthető legyen, miért adják föl kötelezőnek.

Ráadásul az is több, mint valószínű, hogy azért nem adják föl a Harry Pottert kötelező tételként, mert a tanároknak sem fantáziájuk, sem idejük nincs elolvasni egy olyan témájú könyvet, hogy aztán maguk is elmélkedjenek rajta.


Gondolom én.

2010. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem éppen a Harry Potterre gondoltam, hanem például egy Emily Brontë, egy John Steinbeck, Umberto Eco,Victor Hugo vagy Jack London könyvre. De sorolhatnék még rengeteg 19-20. századi írót, akiknek a művei ugyanolyan értékesek mint például egy Szophoklész vagy Voltaire féle mű. És lehet hogy egy tizenéves diák is szívesebben ülne neki, mert talán értené is, amit olvas.
2010. okt. 19. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Én, mint gyakorló anyuka és magyartanár, azt mondom, hogy egy mai irodalmi alkotás sem tartalmaz annyi pozitív mondandót, mint a sok sok kötelező olvasmány. Van sok olyan, ami elég nehéz, és sokszor az ember csak hosszú évek elteltével érti meg igazán. Ezen felül a mai irodalmi alkotások nagy részét hallomásból, tévéből, filmről ismered, a helyeket és a kort te magad is ismered hiszen benne élsz. Viszont a régi korok életét, gondolkodását, felfedezéseit csak olvasmányaidon keresztül ismerheted meg. Én szeretem például a Harry Pottert, mert van benne sok akció és fikció, de nem ad semmi pluszt, amit nem tudok a magam szemével valamilyen módon megtapasztalni.

Remélem érthető volt, hogy mire gondoltam.

2010. okt. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Az általad felsorolt írók is benne vannak a kötelező olvasmányok sorában, vagy minimum az ajánlott olvasmányok listájában. De, hogy akarod megérteni egy antik világ életét, gondolkodását, történelmét, ha nem ismered az irodalmát? A legkönnyebb megismerni letűnt világokat az írott emlékei alapján.
2010. okt. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
A mi magyar tanárunk megmondta, hogy azért kell elolvasni mert ez van benne az értségiben. Mondta, hogy ha ő választana könyveket kötelezőnek akkor valami érdekesebbet és modernebbet keresne. Szerinte meg kellene reformálni a magyar oktatást.
2010. okt. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!