Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számodra miért fontos,hogy...

Számodra miért fontos,hogy gyermeked vallásos iskolába járjon?

Figyelt kérdés
Állami illetve vallásos iskolák közül melyiket és miért választanád?
2023. okt. 25. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Már megint egy állító kérdés!
2023. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem fontos.
2023. okt. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Nekem egyáltalán nem fontos, sőt, mert nem vagyunk hívők, és sajnos a vallásos iskolákban nem csak vallástörténetet tanítanak, mint sokan hiszik, hanem értékítéletet is átadnak, és pl egy katolikus iskolából nem hiányzik, hogy folyamatos bűntudatot hozzanak haza a gyerekek.
2023. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert jó az iskola, jó a közösség. Nem jellemzőek azok a balhék, amik sok helyen már sajnos igen. Ha nem lenne jó, akkor nem választottuk volna csak azért, mert katolikus. De van református óvoda, iskola, gimnázium is a városban. Az is a legjobb oktatási intézmények közé tartozik.

Van nemzetiségi oktatási intézmény, az is óvodától gimnáziumig. Oda is nagyon sokan járnak, akik nem is tartoznak az adott nemzetiséghez. Egyszerűen jó az iskola, ezért választják.

2023. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
biztos, hogy nem fontos,sőt nulla szinten érdekel minket a vallás.
2023. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az egyetlen jó az egyházi iskolákban, hogy területi beiskolázás esetén el lehet vele kerülni a lepra közönséget.


Úgy általában nincs jobb vagy rosszabb tapasztalatom az egyházi iskolákkal. A katolikus iskolák egy fokkal jobbak, az egyetlen evangélikus, amit ismerek, a Deák téri csúcsszuper (de ez már az elit kategória), a református iskolákban viszont nagyon vegyes az összkép.


Összességében inkább az elit iskolák felé tolom a gyerekeimet, egyházit csak végszükség esetén. Vagy a Deák téri, amely egyszerre elit és egyházi.

2023. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Minden sulinak megvan a negatív és pozitív oldala. A vallásos sulik kiválogatottabbak, könnyebben rúgnak ki deviáns gyerekeket, viszont a vallási dogmák, a szexualitás démonizálása miatt meg jobban megéri egy állami iskola. Szóval azt kell eldönteni, hogy fontosabb-e hogy a gyerek egy elit közegben nőjön fel, viszont havonta egyszer meg kell gyónnia azt, hogy maszturbált (mert a pap rákérdez mindenre) és ezáltal maradandóan sérülni fog a szexuális élete, vagy inkább egy vegyesebb társaságba kerüljön, ahol ugyan nem annyira letisztult a közeg, kicsit veszélyesebb is, de legalább nem egy dogmatikus, középkori rendszerben nevelik.
2023. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vallásos iskolába (8 osztályos gimnáziumba) járok, itt van a véleményem:

Egyrészt az iskolám kap pénzt az egyháztól, és támogatja az állam is, így vannak rendes szaktanáraim (ami ugyebár manapság ritkaság). Az iskola épülete is szépen rendbe van tartva, sok a program, lehetőség.

A diákok összetétele is más, mint a legtöbb iskolában. Úgy vettem észre valamivel kultúráltabbak a gyerekek és kicsit kevesebbet engednek meg maguknak.

Aztán nyilván ott van a vallási oldal, ki hogy érzi, azt nem részletezném... Attól még, hogy egyházi iskola nem nyomnak rám semmit, heti 1× egy óra áhitat van, és minden nap elején 10 perc kisáhitat. Ezek tök jól felkészítenek a napra, kicsit olyan mint a főcím a film elején. Jó, hogy nem azonnal a tanulással kezdünk.

Hittől függetlenül is úgy érzem, az hogy egyházi iskolába járok sokat tett hozzá az értéktendemhez, erkölcseimhez.

Remélem tudtam segíteni!

2023. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam senkitől sem, hogy démonizálnák a szexualitást. A vallási iskolák sem középkoriak.

Iskolás koromban én is jártam hittanra, ott sem volt semmi ilyen. Nekem nagyon pozitív volt. Leginkább a hangulat és a közösség. Semmi rossz nyomot nem hagyott bennem.

2023. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Nálunk a szexualitás bűn volt és meg kellett gyónnunk, ha maszturbáltunk. (katolikus általános iskola)
2023. okt. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!