Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt hogy fogják jövőre számítani?

Ezt hogy fogják jövőre számítani?

Figyelt kérdés
Jövőre jelentkeznék felsőoktatásba. Régebben érettségiztem közepszinten. Ha megpróbálok emeltezni, és ha sikerül, akkor az emeltet bele fogják számítani az érettségi pontokba?
2023. okt. 18. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Az érettségi pontokba már nem. Duplázni tudsz az emelttel/pluszpontokkal.
2023. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagyon gyors választ.
2023. okt. 18. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Lehet, hogy gyorsan válaszolt, de hülyeséget.

Az érettségi pontokhoz be fogják számítani az emeltet (amennyiben az adott szakra követelmény), csak a tanulmányi pontok érettségi átlagánál maradnak a régi eredményeid, azon nem lehet utólag javítani.

Egyébként duplázásnál is az érettségi pontokat számolják duplán, az meg úgy elég értelmetlen lenne ha az egyik pontszámítási módnál beleszámít az új eredmény, a másiknál meg nem.

2023. okt. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Teljesen mindegy #3 hogy hívják, amire a kérdező kiváncsi volt azt megvalaszoltam. Az átlagba nem számítják bele, duplázni lehet vele.

Nem tudom miért kell állandóan kötözködni

2023. okt. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Olvass utána a felvételi rendszernek, mert úgy látszik te magad sem érted hogyan működik.

Nem csak duplázással felvételizhet és az új érettségi eredménye a rendes pontszámításnál is számít az érettségi pontokhoz.

2023. okt. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!