Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyűlölöm a matekot, mit tegyek?

Gyűlölöm a matekot, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Általánosban egész jó voltam matekból, szinte mindig ötös. Gimiben viszont olyan tanárt kaptam, aki teljesen megutáltatta velem a matekot. Bármennyit tanulok, bármennyire is úgyérzem, hogy értem, nem sikerülnek a dolgozatok. Olyan feladatokat rak bele dolgozatba, amit nem is vettünk, és egyébként is minden feladat-típusból a legnehezebbet. Ráadásul gyakran figyelmetlen is vagyok, ha matekról van szó, dolgozatban a stressz hatására meg pláne elszámolom magam. (Főleg ilyen nehéz feladatoknál.) Most keresek matek tanárt, de már ehhez is úgy állok hozzá, hogy csak még egy óra szenvedés a héten. Gyűlölöm a matekot, és a tanárt, ha csak rágondolok elbőgöm magam és összeszorul a gyomrom. A matek érettségi tárgy, tehát muszáj lenne jó jegyet szereznem belőle, különben ez rontaná le az összes többi jó jegyemet. Mit kéne csinálnom, hogy ne utáljam ennyire?
2010. okt. 18. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Ne görcsölj rá ennyire. A matek érettségi tök könnyű...attól, hogy órán esetleg nem teljesítesz jól, az érettségid még lehet nagyon jó. Meg ha nem matekkal akarsz foglalkozni (márpedig ha utálod, akkor gondolom nem azzal szeretnél), akkor annyira azért nem számít a matek. Persze átlagot picit lehúzhatja, de olyan nagyon nem számít. Szerintem ha kicsit megpróbálod "leszarni" és nem izgulsz ennyire, lehet jobban fog menni.
2010. okt. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy ha leszarnám kb még egy kettest se szednék össze.. Egyébként én nem érzem magam annyira hülyének matekból, és ezért főleg az önbizalmamat rontja ez nagyon.. Persze, nyilván nem szeretnék mérnök, vagy ilyesmi lenni, de ha belegondolsz kevés olyan munka van, amihez egyáltalán nem kell matek...
2010. okt. 18. 20:57
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Nézd úgy a matek feladatokat, mint egy rejtvényt, vagy stratégiai játékot vagy bármi hasonlót, ami logikát igényel, használd nyugodtan a saját józan paraszti eszedet, ha új feladatokkal találkozol, ne azon gondolkodj, hogy "hogy csináltuk ezt tegnap". Szerintem a tanár is ezt szeretné elérni, azért ad ilyen feladatokat. Biztos vagyok benne, hogy ez menne neked, hiszen azt mondtad, hogy eddig is jó voltál belőle. Meg különben is, egy csomó barátom volt, aki simán lehetett volna "zseni" de legalábbis nagyon jó matekból, ha merte volna nem "emlékezetből" hanem saját logikájából megoldani a matekfeladatokat, de nem merték, és ezért csak utálták az egészet.

A figyelmetlenségre nem tudok tippet adni, ez nekem is nagy bajom, új tanárnál mindig időbe telik, amíg rájönnek hogy igazából csak figyelmetlen vagyok és nem pedig hülye.

2010. okt. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Van olyan magántanár, akivel szeretni fogod, ha elsőre nem találsz, akkor keresd tovább. Nem biztos, hogy egy hét alatt vissza hoz odáig, hogy büszke legyél egy-egy megoldásodra, de, ha szereted majd az új tanárodat, akkor sikerülni fog, persze ettől még nem biztos, hogy a suliban sokkal jobban fogsz teljesíteni, ha a matektanárok egy lehúzos alak.
2010. okt. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! Ma már voltam is matek tanárnál, mindent értettem és mindent meg is tudtam csinálni maximum egy kis segítséggel.A jegyeim nem biztos, hogy javulni fognak, mert igen, port olyan tanárom van. De mostmár legalább érteni fogom és tudom, hogy nem bennem van a hiba.
2010. okt. 19. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!