Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Záróvizsgán hogyan működik a...

Záróvizsgán hogyan működik a védés?

Figyelt kérdés

1 hete tudtam meg, hogy a szakdolgozatot meg kell védeni de nincs ppt.

Nem tudom elképzelni, hogy egy 40 oldalas szakdolgozatot prezentáció nélkül hogyan lehet előadni?

Egyértelmű, hogy nem a ppt-ről akartam felolvasni, de egy olyan szakdolgozatot ami tele van számokkal, az egész dolgozat elemzéséről szól, hogyan lehet prezentáció nélkül előadni, azaz megvédeni?

(TDK-n már láttam úgymond szakdoga védést, de ott van prezentáció is. Én a védést is így képzeltem el, de mint kiderült nem így van)


2023. okt. 11. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Annyi szokott lenni, hogy a konzulensedtől kapsz előre megírt kérdéseket és azokra válaszolsz. Plusz az elején esetleg összefoglalod miről írtál.
2023. okt. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, de a kérdések előre megvannak adva? (vagy azt ott random vagy esetleg tanárfüggő?)


De hogyan foglalom össze? Mármint elmondom amit választottam az oké, de adatokat ami az elemzéshez kell ( számok) képtelenség lenne számomra megjegyezni....

2023. okt. 11. 23:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első teljesen jól leírta. A témavezetőd megnézi a dolgozatod, és küld írásban kérdéseket. Ezekre kell készülni. Meg röviden összefoglalni, hogy miről szól a dolgozat. De ez kb. azért kell csak, hogy lássák, hogy valóban te írtad, és nem megvetted. Nem kell tőle félni, nem egy nagy durranás.
2023. okt. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezt tudom, de én mindig úgy tudtam hogy kell ppt is és az alapján mondom el a témát vagy amit kérdeznek


És a témavezetővel egyébként a kérdéseket megbeszéljük? Vagy ez attól függ mennyire jófej?

Mármint hogy mit válaszoljak...?!

2023. okt. 13. 16:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már 15 éve diplomáztam, nem tudom azóta mi az elvárás, nálunk nem kellett ppt. Csak elmondják nálatok, hogy mi az elvárás.

Gondolom ez is témavezetőtől függ. Nálunk úgy volt, hogy megírtam a szakdogám, elolvasta, utána megbeszéltük, hogy szerinte mit kéne átírnom benne. Átírtam. Aztán megkaptam írásban azokat a kérdéseket, amelyeket már elmondott, és ki is javítottam. Szerintem nem olvasta el újra a 60 oldalt. Szóval elmondtam a védésen azt, amit már le is írtam. Egyébként nekem 3 kérdést küldött, és csak egyet kérdeztek meg.

Egyébként nem tudsz megkérdezni nálatok valakit? Biztos jobban el tudják mondani, hogy ott mi a szokás. Nálunk egyáltalán nem volt nagy durranás, ahhoz képest, hogy mennyire féltem tőle. A tételhúzásra sokkal nagyobb hangsúlyt fektettek.

2023. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!