Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt kémia elmélet így?

Emelt kémia elmélet így?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

most októberben ismétlek emelt kémiát is. A számolások egész jól mennek, mert nyáron sokat gyakoroltam, viszont az elméletből sokat felejtettem. Az általános jól megy, a szervetlen, szerves kicsit felejtésbe merült. Van egy tanfolyamom, ami a követelményrendszert lefedi teljesen, tehát csak megtanulni kell, viszont szerintetek sikerülhet majdnem 3 hét alatt nagyon jól megtanulni csak az elméletet így, hogy nem nulláról indulok?

Mivel emelt bioszt is ismétlek, így összesen a kettőre egy nap max 6-6 órát tudnék rászánni.. Esetleg nagyon maximum 15-öt. Nincs szükségem magas pontszámra. Elég lenne kémiából egy 65-70% is



2023. szept. 28. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
65%-ot úgy is simán össze lehet hozni ha csak a számolások és az áltkém megy. De amúgy 3 hét sok idő, a szervetlent még biztos hozzá tudod tanulni, szervesből meg nézd meg azokat a témaköröket, amiket gyakran kérdeznek, hátha pont beletrafálsz.
2023. szept. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, csak jó lenne valahogy bemagolni az elméletet is, mert sokat húzna a pontszámomon, és jó lenne minél többet elérni.. Nem akarom kicentizni:D

Talán, ha az általános ismétlésre fél,

szervesre egy-másfél hetet, a szervetlenre megint egyet szánnék akkor így meg tudnám tanulni, nem?

2023. szept. 29. 09:00
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
A természettudományok nem magolósak, itt bukik az elméleted.
2023. szept. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, igaz. Bocsi, kicsit félreérthető lett így. Természetesen nem értelmetlen magolásra gondoltam
2023. szept. 29. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Simán elég annyi, gimis kémia nem túl nehéz, épp hogy csak a felszínt kapargatja.
2023. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szuper, akkor van remény. Megpróbálok mindent beleadni október végéig, hogy jól sikerüljön, aztán bízom a legjobbakban.. Gondolom egyetemen is majd ennyi idő alatt nagyságrendekkel terjedelmesebb anyagokat kell majd megtanulni.. akkor ez nem foghat ki rajtam.
2023. szept. 29. 20:19
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Hello. Attól függ, hogy mik a céljaid :D . Tanfolyamot nem igen javasolok egyrészt mert az elméletet úgyis Te neked kell megtanulni. Másrészt ár érték arányban nem biztos, hogy azt kapod, mint amit szeretnél.


Én megfelelő tankönyveket tudok neked javasolni + kémia érettségi követelményrendszerét is olvasd el.


Mozaik 9. (Áltkém)

Mozaik 10. (Szerves)

Mozaik 11-12. (Szervetlen)


Amiket gyakran szoktak kérdezni:


Áltkémből az első és másodrendű kötéseket, különböző rácstípusokat. Ezek szokták képezni a táblázatos feladatok nagy részét. Pl. hány nemkötő elektronpárja van a CO2 molekulának.


Szerves kémiából igazából bármit kérdezhetnek. A fő vegyület típusokkal, alap reakciókkal légy tisztában. Erre ugyebár számolásos feladatok is épülhetnek! Vagy elemző feladatok is. Sok sok pontot lehet bukni, ha éppen nem jut eszedbe egy szerves kémiai reakció.


Szervetlen kémiából meg alapvető reakciókat szoktak kérdezni.


Ha kevés a hiányosságod (tehát nem a nulláról indulsz) és nagyon belehúzol szerintem tudod azt a pontot hozni, amit szeretnél.

Remélem tudtam segíteni.

2023. okt. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, főleg neked, utolsó! Igyekszem akkor ezekből a könyvekből megtanulni mindent. Napi 12-15 órát tanulgatok most.. amikor meg elfáradok, akkor feladatokat oldok. Remélem két és fél hét alatt, meg ennyi tanulással meg gyakorlással összejön a tervem.. kezdek félni nagyon :/
2023. okt. 2. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!