Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Növényszervezettan vizsgáról...

Növényszervezettan vizsgáról vélemény?

Figyelt kérdés

DE hallgató vagyok, és nem tudom mit gondoltam, mikor felvettem szabválnak ezt a tárgyat.

Az írásbeli vizsga kb milyen nehéz?

Sajnos utolso pillanatban vettem fel es mar nem tudom leadni, csak valami nagyon indokolt kervennyel plusz 5k-val:(



2023. szept. 26. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is ide járok és nem is hasonlót tanulok, de egy ismerősöm szívott vele. Nem éppen szabvál tárgy.


De mit vesztesz azzal, ha nem adod le csak simán megbuksz?

2023. szept. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ki tartja? Amikor én jártam, a szervezettan nem volt annyira vészes. Bár én biológia Bsc hallgató voltam, lehet nektek nem teljesen ugyanaz a tárgy. Milyen szakos vagy?


"De mit vesztesz azzal, ha nem adod le csak simán megbuksz?"


Félévi átlagot meg kreditbüntit. Mást csak akkor ha kötelező tárgy, de jelen esetben nem az. Vagy ha végzős a kérdező és kell a kredit a végzéshez, akkor viszont probléma lehet belőle.

2023. szept. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

En btk-n vagyok szlavisztikas. Elso eves, mar most megtanultam a leckét h olyan szabvalt vegyen fel az ember amin nem kell komolyabban tanulni.

Veszteni vele mit lehet? Az átlagot rontom az biztos, legalábbis azota beszéltem ismerősökkel es mondtak, hogy igazabol csak a kolis atlagbol rontok, ha megbukok a jegybe nem számít bele. Kivéve ha kettes lesz :D, akkor mar beleszámít.

A nevüket most meg nem mondom ki tartja,ketten voltak bent,egy no es egy ferfi.

2023. szept. 27. 14:00
 4/7 anonim ***** válasza:

TTBBE2001-es tárgykód szerda délután 2-től? Ha ez a tárgy, akkor a tanárokkal olyan rosszul nem jártál, azon a tanszéken sokkal rosszabbak is vannak (legalábbis nekem ez volt velük a tapasztalatom, bár nekem mást tanítottak, nem ezt a tárgyat). De azért BTK-sként a növénytanba belenyúlni bátor húzás volt :D. A növényes tárgyak a biológushallgatók 80%-át se érdeklik (és emiatt nem is szerettük őket túlzottan). Mondjuk legalább elsőéves tárgy, a középiskolai biosztól annyira nem áll távol. Nyilván sokkal részletesebb, de nem is egy molekuláris genetika.


Veszteni csak annyit vesztesz vele hogy az átlagodat rontja. Az ösztöndíjindexnek nézz utána, hogy ott mi számít, én is úgy emlékszek, hogy bukott tárgy nem, de nem vagyok benne biztos mert nekem PhD hallgatóként egy ideje már nem releváns. Illetve ha megbuksz akkor kreditbünti, de ez minden más tárggyal is így van.


"olyan szabvalt vegyen fel az ember amin nem kell komolyabban tanulni."


Veteránként erre én is csak azt tudom mondani, hogy igen. Vagy legalább olyat ami a szakodhoz viszonylag közel áll. Nekem a legidegenebb tárgyam biosz Bsc-n egy borászati biotechnológiás óra volt. Szabválokkal feleslegesen ne szopasd magad.

2023. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, igen azaz, a tanárok rendesnek tűnnek nekem is, csak a tárggyal nyúltam mellé.

Köszi a választ, ez most kicsit megnyugtatott azért, de következő félévben nem fogok igy kísérletezni az biztos:D

2023. okt. 3. 18:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Szlavisztikás BTK hallgató mit akar a növényszervezettannal??????????

Régen voltam egyetemista, de, ha manapság ilyet lehet csinálni, na, akkor jó nagy katyvasz lett a felsőoktatásból!!!

A növényszervezettan alapvető, meghatározó tárgy volt a biológus hallgatóknál (meg a biológia szakos leendő tanároknál). Szigorlat része is. Bárki más számára érdektelen, és elérhetetlen.

2023. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Meghirdették a tárgyat szabadon választható intézményi tárgyként (amit bárki felvehet), én se értem minek. Elérhetetlennek nem mondanám, mivel első féléves tárgy, annyira nem felfoghatatlan ha valakinek még friss élmény a középiskolai biosz. (A kérdéses tanszéken a növénytan szét van bontva több résztárgyra, a szervezettan a bevezető tárgy, a bonyolultabb dolgok a ráépülőkben vannak.)


"jó nagy katyvasz lett a felsőoktatásból!!!"


Nem, csak ha az elektronikus tanulmányi rendszer enged valamit, akkor onnantól a tanár és a hallgató felelőssége, hogy ne csináljanak hülyeségeket. Ha a Neptun nem problémázik valamin, akkor általában nem kell személyesen semmilyen ügyintézőhöz fordulni, aki ellenőrizni tudja, hogy van-e értelme annak amit csinálni akarsz. Az elektronika előtti korban, amikor egy gondolkodni képes entitásnak kellett jóváhagynia a tárgyfelvételeket, akkor a kérdésben felvázolt helyzet nyilván nem fordult volna elő, mert meg tudta volna kérdezni a hallgatót, hogy "biztos vagy te ebben?" és esetleg el tudta volna mondani miért nem jó ötlet.

2023. okt. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!