Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol tanuljak tovább??

Hol tanuljak tovább??

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs milyen egyetemre menjek és kezdek bepánikolni


Mindig is a rajz és angol volt a kedvenc tantárgyam matekot is szeretem de a legjobban a divat smink kozmetika érdekel de abból nehéz megélni


Szóba jött eddig építőművészeti, textil, marketing. Valami kreatívabb, izgalmas szakot szeretnék mert pk egy közgázról tuti kibuknék valamilyen szak ötletek? Melyik egyetemekre érdemes menni?



2023. szept. 16. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább magadnak tedd fel a kérdést, hogy hogy és hol látod magad/szeretnéd látni magad mondjuk 7 év múlva munka terén. 🙂


Tudom hogy nagyon nehéz, de próbáld meg, és képzeld el, hogy most kívülről nézed magad. Mit csinálsz épp?


A lányom is ugyanígy van, de ő még csak gimis. Általános szakon. Ő elképzelte magát. 😉 (ügyész szeretne lenni most épp). De még van ideje.

2023. szept. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a divat/smink érdeklődéssel nem lenne jövedelmezőbb egy szakma számodra? Kozmetikus, fodrász?


Amúgy érdeklődés alapján így elsőre a METU jut nekem eszembe, ahol lehetnek neked való szakok, a helyedben szétnéznék a honlapjukon

2023. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

A Metu való neked, az pont ilyen, a kreativitást előtérbe helyező egyetem.

Ne a pénz alapján nézegess, hanem, hogy mivel szeretnél foglalatoskodni a jövőben.

2023. szept. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én másfelől közelíteném meg. Sokan mondják, hogy kövesd az álmaidat, csak az álmokról, meg az álom szakmákról gyakran kiderül, hogy iszonyatosan túltelítettek (pont azért, mert izgalmas és sokan szeretnék csinálni).

Azt meg nagyon kevés szakember veszi tudomásul, főleg a pálya elején, hogy a legtöbb szakma esetében nem elég csak a szakmához érteni, mert az általában egy külön szakma (kereskedelem, marketing, vállalkozás menedzsment), hogy meg is tudj élni a szakmádból és megfelelő üzleti döntéseket tudj hozni.


A helyedben én az iskolában a közgazdaságtant választanám, mert az adja meg a biztos pénzügyi, gazdasági tudás alapjait, hogy aztán jól tudd üzletileg vezetni a vállalkozásodat. Mellette meg hobbiként, mellék tevékenységként kereshetsz olyan kreatív tanfolyamokat, egyéb képzéseket, sőt akár rész- vagy teljes munkaidős állást is, amik segítenek eldönteni, hogy milyen irányba is akarsz majd elindulni a kreatív területeken. A legtöbb kreatív szakmánál nem szükséges (főleg kezdetben) egy egyetemi képzés. Ha pedig már biztosan tudod, hogy mit is akarsz csinálni, úgy sokkal nagyobb biztonsággal tudod majd elkezdeni az egyetemet egy másik szakmában.

2023. szept. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!