Az egyetemen ha a szorgalmi időszakban minden Zh sikerült, akkor a vizsgaidőszakban mire számítsak?
Minden tantárgy első óráján elmondják, hogy mire kell számítani a szorgalmi időszak alatt, és milyen vizsgára a vizsgáidőszakban. Ekkor hangzik el, hogy mikor és mennyi ZH lesz, ezeket hogyan értékelik és hogy lehet-e rá gyakorlati/megajánlott jegyet kapni, beleszámít-e valamilyen %-ban a végső jegybe (esetleg ehhez hozzájöhetnek a gyakorlati beugrók, beadandók eredményei is), vagy csak az átmenőt nézik.
Ha valaki nem teljesíti félév közben a ZH-it (adott megkötésekkel) részt vehet teljes félévet összefoglaló beszámolón. Ennek lehetőségét és módját szintén az felelős tanszék szabja meg.
Mire számíts vizsgaidőszakban?
Nézd meg először, hogy milyen tárgyakból milyen a követelményrendszer....
Vannak különböző esetek. Van amikor egy tárgyból nincs vizsga, csak zh, és ha az/azok sikerülnek, akkor kapsz egy ajánlott jegyet és nem kell vizsgáznod, max. ha javítani szeretnél vagy ha nem lett jó a zh. Akkor van olyan tárgy is, ahol van zh is, és csak akkor mehetsz vizsgázni, ha a zh is sikerült.
Akkor van olyan is, amikor egy tárgyból a szorgalmi időszak során vannak csoportos, egyéni feladatok, és ha azokat teljesíted, akkor megkapod a jegyedet, és nincs semmi vizsga, de van amikor még akkor is van vizsga.
Illetve van mindennek az ötvözete is, amikor van az órákon gyakorlati pontozott feladat, van zh is, és van vizsga is.
Igazából bármi megeshet, és pont ezért mindig közzéteszik a követelményeket. Nincs itt semmi fix dolog, összevissza van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!