Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tanuljak hogy ez ne...

Hogy tanuljak hogy ez ne történjen meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Májusban érettségiztem, azonban az emelt biosz és kémia emeltem nem lett jó, így nem vettek fel. Bár az őszintét megvallva, az akkori érettségimet leginkább órai odafigyelések alapján írtam meg. Otthon tanulhattam volna többet is.


Habár felvettek pótfelvételin máshova, mégis a gyógyszerészi az álmom, így újraérettségizek az emeltekből, de van egy kis félelmem. Szoktam külföldi motivációs tanulós videókat nézni, mert az segít a lustaság ellen:D viszont egész sokszor olvasom, hogy milyen sokat tanultak meg készültek és mégsem sikerült nekik bekerülni/átmenni a vizsgán stb.


Ettől nagyon félek. Jelenleg napi 12 órákat tanulok, 3-4 órakor szoktam kelni, és addig nem megyek aludni míg az aznapra betervezett anyagot meg nem tanultam. Szoktam előző évi feladatsorokat gyakorolni, azok pedig többnyire jók szoktak lenni. Másfél hónapig kell ezt kibírnom, aztán pihenhetek… De nagyon félek attól, hogy én is rengeteg energiát beleteszek a tanulásba, és mégsem lesz meg az eredménye..


Szerintetek mi lehet az oka hogy másnak nem sikerült sok tanulás okán sem? vagy lehet, hogy nekik csak a tanulási technikájuk nem oké?

Mindenesetre nagyon rettegek, hogy így járok én is, és harmadjára is neki kell futnom..



2023. szept. 9. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég sok oka lehet miért nem sikerült nekik (pl nem tanultak annyit mint előadják, bemagolták de nem értették meg az anyagot, túl fáradtak voltak, leblokkoltak a stressztől stb).

Hajnali 3-4-től 12 órákat tanulni se a legjobb, kell közben szünetet is tartani azért. Nekem legalábbis kell egy kis szünet néha, "üllepedik" az anyag és van amikor így értek meg dolgokat hogy nem az anyagon rugózok hanem "frissebben" átnézem újra. Nincs sok értelme annak hogy most kiégsz aztán meg ez miatt nem sikerül. Úgyse lehet ilyen hosszú időn keresztül hatékonyan odafigyelni és tanulni.


Amúgy ha jól emlékszem ez a szak nem indul keresztféléven, úgyhogy ha most nem is sikerül az emelt májusban is van még lehetőséged újra nekifutni. Az is segít ha kevésbé vagy rágörcsölve.

2023. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazából egész jól viselem. Legtöbbször 3-tól tanulok 8-ig kicsi szünetekkel, aztán 13-18.00ig, este pedig két órát ismétlek alvás előtt.


Sajnos nem indul keresztféléven, de jövőre a kémiát kivéve nehezebbek lesznek a követelmények érettségin, és az méginkább plusz stressz lenne nekem:/ jó lenne most túlesni rajta és jó eredménnyel végezni.

2023. szept. 9. 16:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!