Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha megbukok pótvizsgán de...

Ha megbukok pótvizsgán de tudom az anyagot, van-e még esélyem folytatni a következő évfolyamon?

Figyelt kérdés

Jövő héten pótvizsgázok irodalomból esti iskolában úgy, hogy egész évben tanultam, négyes volt az átlagom (!) viszont a tanárnak nem tetszett, hogy keveset jártam be az évben a többiekhez képest, így mindössze pár jegyem volt. (Elég lett volna ahhoz, hogy le lehessen zárni)

A tananyagot tudom, viszont félek, hogy még mindig pikkel rám és direkt azért megbuktatna, mert nem jártam be, hiszen felhozta, hogy a többiekkel szemben ezt nem tehetem meg. Nem érdekli, hogy dolgoztam, azért nem tudtam bejárni.

Ha megbukok a pótvizsgán most augusztusban van esélyem bármilyen másik vizsgával, esetleg másik iskolában bizonyítani a tudásom? Nem szívesen járnék ki plusz egy év középiskolát munka mellett.



2023. aug. 27. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha pótvizsgán megbuksz, maradnod kell az előző évfolyamodban
2023. aug. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyedül van a tanár a pótvizsgán, nem tud olyan könnyen buktatni
2023. aug. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez így működne, akkor nem lenne értelme a pótvizsgának. Amúgy meg, esti iskolában is vannak szabályok, arról nem a tanár tehet ha te nem tartottad be őket. Megvan az órák hány százalékáról lehet hiányozni. Annyit kérhetsz esetleg, hogy más tanár vizsgáztasson.
2023. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Most már nem tudsz mit tenni, a bukás közlése után öt munkanapon belül kérhettél volna független vizsgabizottságot (kb.8eFT), akkor másik iskola tanárai vizsgáztatnak pótvizsgán.


Ha nem függetéen bizottságot kérsz, hanem az iskolában pótvizsgázol, a pótvizsgán akkor sem egy tanár van (írásbelin lehet, de akkor magát a beadott dolgozatodat több ember átnézi), nem nagyon van ilyen, hogy "négyesre tudom, de megbuktatnak". A szubjektivitás csak a billegő jegyeknél számít, tehát hogy egy halovány kettes vagy egy erős egyes :)

2023. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a pótvizsgán megbuksz, maradsz x-es. Ha átmész, x+1-es. Ilyen egyszerű.


Nyilván nem a tanév folyamán kezdtél el dolgozni, pontosan tudtad a tanév megkezdése előtt, hogy meló lesz és ez megakadályozza a tanulmányi kötelességeid teljesítését. Talán akkor

a. nem kellett volna munkát vállalni

b. ha az a. nem megoldható, más munkát kellett volna vállalni, ami idomul a tanévhez

c. nem kellett volna akkor az iskolába feccölni


De így most a nem-bejárás jogos következményét sínyled meg. Gondold ezeket át a következő évben.

2023. aug. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy akadékoskodni fogok, de akkor te nem megbuktál és nem pótvizsgázni mész, hanem nem volt megfelelő számú érdemjegyed, vagy a megengedettnél nagyobb számú volt az órai mulasztásod és nem tudtak leosztályozni, ezért ez osztályozó vizsga lesz. A vizsgán a szakos tanáron kívül minimum egy, de inkább két embernek bent kell lennie, akik figyelik, hogy minden szabályszerűen menjen. Szóval, ha rendesen felkészültél, akkor nem lehet gond.
2023. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: voltak jegyeim, szerintem minimum 5 volt, és 4-esre álltam mivel mindig 4-est kaptam, de mégis pótvizsgáznom kellett. Egyébként több tanár volt ott, tényleg nem könnyű így megbukni, át is mentem.
2023. szept. 2. 11:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem pótvizsgáznod kellett. Pótvizsga akkor van, hogyha a tanév folyamán az átlagod nem éri el a 2-es érdemjegyet. A te esetedben ez osztályozó vizsga volt. Lényegtelen, hogy volt-e elegendő érdemjegyed vagy sem, hogyha a hiányzásaid száma meghaladta a megengedettet. A lényeg az, hogy a vizsgád sikerült és nem kellett évet ismételned.
2023. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Nem lényegtelen, hogy volt-e elég jegye, lásd köznevelési törvény (de a szakképzésiben is benne van): "...egy tanítási évben az igazolt és

igazolatlan mulasztása együttesen a kétszázötven foglalkozást vagy

egy adott tantárgyból a foglalkozások harminc százalékát

meghaladja, és emiatt a tanuló teljesítménye tanítási év közben nem

volt érdemjeggyel értékelhető," - az ÉS azt jelenti, hogy az osztályozóvizsgához mindkettőnek fenn kell állni, a többlethiányzásnak és a nem értékelhetőségnek.

Utóbbit a ped. programban (szakmai programban) lehet pontosítani: minimum x db. érdemjegy vagy max. 1 TZ jegy hiányozhat, stb.

Tehát nem automatikusan évismétlés a 30% feletti hiányzás.

2023. szept. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!