Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanulói jogviszony? Lehetséges...

Tanulói jogviszony? Lehetséges így?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, van 2 diplomám és 1 szakmám. Jelenleg dolgozom, viszont szükségem lenne tanulmányi jogviszonyra. Annyi elég, hogy jelentkezek egy ingyenes esti képzésre? Ha ez megtörténik akkor kapok diákigazolványt, jogosult leszek a kedvezményes BKV berletre és a diákhitelem törlesztése a jogviszony fennmaradásáig is szünetel?

Amennyiben ezek a kiskapuk léteznek, miért nem ezt csinálja mindenki?


2023. aug. 16. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:
5%

"Amennyiben ezek a kiskapuk léteznek, miért nem ezt csinálja mindenki?"


Nem mindenki olyan csóró hogy ilyen kiskapuk igénybevételére szüksége legyen

2023. aug. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azért nem így csinálom mert


1) diákhitelt sosem igényeltem

2) BKV bérletet sosem veszek mert home officeból dolgozom arra a fél évente-évente 1x esedékes csapatépítőre ami személyes jelenlétes vagy küldenek értem sofőrt vagy fizetik a taxi árát.

2023. aug. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első két szakma tanulása valóban ingyenes, s ha beiratkozol egy iskolai rendszerű esti képzésre, azért nem kell fizetni. Viszont mivel elmúltál 25 éves, ezért nem tanulói jogviszonyod, hanem ún. felnőttképzési jogviszonyod lesz a szakképzésben, de 2021 óta ezzel is jár a diákigazolvány. Itt a link, ahol részletesen leírnak mindent:


[link]


Viszont az iskolai rendszerű estis felnőttképzésen megjelenési kötelelezettség van: félévente húsz tanóránál több igazolatlan hiányzás esetén automatikusan kiraknak az iskolából. S ha egyszer kiraktak, akkor az újabb (harmadik) iskolai rendszerű felnőttképzés már fizetős lesz, és az is csak a következő szeptembertől. Tehát vagy szorgalmasan bejársz az órákra, hogy tartósan legyen diákigazolványod és felnőttképzési jogviszonyod, vagy ha nem, akkor a felnőttképzési jogviszonyod csak 1-2 hónapig fog tartani, s elvileg az oktató intézmény köteles a felnőttképzési jogviszonyod megszűntével a diákigazolványodat azonnal bevonni (bár nem tudom, mit tehetnek, ha önszántadból nem adod le a diákigazolványt). Ez a kiskapu tehát messze nem olyan vonzó, mint amilyennek elsőre látszik.

2023. aug. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!