Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az általános vagy a középsuli...

Az általános vagy a középsuli tetszett jobban? Miért? Hol éreztétek jobban magatokat, hol volt jobb a közösség?

Figyelt kérdés

2023. aug. 15. 20:11
A kérdező szavazást indított:
középsuliban
általánosban
27 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
7%

Mindkettő okádék volt mert gyenge képességű egyénekkel jártam egy osztályba és a tananyag is túl egyszerű volt.


Az egyetem volt a legjobb mert ott már közelebb álltak a hallgatók a szellemi szintemhez, de ott is elmaradt tőle mindenki.


Igazán a doktori képzésen tudtam kiteljesedni de azért ott is érződött az intelligenciadeficit, mert bőven meghaladtam az oktatóimét. Nem véletlenül lettem címzetes egyetemi professzor.

2023. aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Címzetes troll vagy, egyeske.
2023. aug. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Dióhéjban:

-az általánosban gyenge volt az oktatás színvonala, de jobban odafigyeltek ránk személy szerint; szeretettel de következetesen;


- a középiskolában az oktatás szintje valamivel jobb volt, de úgy amúgy nem érdekelte az osztályfőnököt sem, hogy van-e egyéni problémád, szartak a fejünkre;

2023. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Általánost nem szerettem, középiskola sokkal jobb volt, mivel szakirányú képzésre jelentkeztem. A tananyag jól kidolgozott volt, és az osztálytársak is hozzám hasonló érdeklődésűek voltak, sok barátom volt, párral ma is tartom a kapcsolatot.
2023. aug. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

1-es!

Legfeljebb a félanalfabéták közt vagy te professzor, hiszen helyesen írni sem tudsz, a megnyilvánulásod alapján az IQ-d kb a cipőméreteddel arányos.

2023. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék, hogy az olyan trollok, mint az 1-es, vajon mit csinálnak a való életben, hogy itt kell kiélniük a hajlamaikat.
2023. aug. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Általánost megtörte nekem egy osztályszétválasztás. Összességében elvoltam, jó barátságaim voltak, habár egyik sem volt hosszú életű, vagy igazi, sajnos nem keressük egymást azzal sem, akivel őszinte volt. A tanáraim nagyon szerettek, sokat köszönhetek nekik, mert sok volt köztük az olyan, aki valóban létrafokot tett a lábam alá, kevés vagy alig volt olyan, aki inkább az ellenség kategóriába tartozott.


Középiskolát az elején nagyon élveztem, azután szörnyen megutáltam. Legtöbb árulást szerintem itt kaptam, diáktársaktól és tanároktól egyaránt, voltak jó pontjai, de összességében egy toxikus környezetként írnám le.

2023. aug. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Általános jobb volt. 83-2001, egy környéken lakutnk, együtt nőttünk fel, a mai napig a szüleink jó része ott él még, sokszor találkozunk. Nem kell hozzá fb, hogy tudjam, xy-nak ma szülinapja van...


középsuli tekintetében nem hallgattam a szüleimre, akik gimibe akartak küldeni és eü szakközép lett végül (orvosi volt a terv, gondoltam, ha nem jön össze, legalább ápolónő lehetek). Nem volt menő tanulni, nem volt menő nem pasizni, nagyon rossz osztályfőnök, rossz osztályközösség... legalább az orvosi összejött :) Vannak a kórházban volt osztálytársaim, semmivel sem másabb vlük a kapcsolatom, mint bárki mással a kollégák közül.

2023. aug. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nem 83-2001, hanem 91 :)
2023. aug. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Általános első 6 éve nagyon jó volt. Kevés óra, barátok, jó sulis programok voltak. A társaság középpontjában voltam, rengeteget nevettünk, igazából semmi dolgunk nem volt, félvállról vettük a tanulást is.

7ben az osztályközösség tönkrement és az utolsó két év borzalmasan telt. Klikkesedések, kiközösítés, lenézés, gúnyolódás, minden volt.


Ehhez képest a középiskola jobbnak indult, de pont jött a korona, így igazából semmilyen közösségi program nem volt. Elmaradtak a kirándulások, a szalagavató, stb, bármi ami összehozhatta volna az osztályt. Az osztályfőnök is borzalmas volt, főleg az utolsó évben, így az már csak arról szólt, hogy legyen már vége.


Annak ellenére, hogy annak idején "utáltam" az általánost, nekem az mégis jobb élmény volt. Ott nem volt bennem a hajtás a tanulás miatt, elég sokáig központi ember is voltam az osztályban, rengeteg programon vettem részt és nem vettem túl komolyan a dolgokat. Középiskolában már sem a programok, sem a jó társaságok nem jöttek annyira össze és amikor éppen nem online voltunk, sokkal megterhelőbb volt tanulás és utazás szempontjából is.

2023. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!