Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemekre bárki mehet?

Egyetemekre bárki mehet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az előadásokra. a Jogi része érdekelne, az oké, hogy senki nem vesz észre meg nem foglalkoznak veled, de van ez szabályozva, hogy egyáltalán be lehet -e menni, aki nincs jogviszonyban az intézménnyel?
2010. okt. 15. 15:50
 1/5 A kérdező kommentje:
*bárki bemehet
2010. okt. 15. 15:51
 2/5 anonim ***** válasza:
Utána kell érdeklődni az adott intézményben, hogy van e nyílt előadás, és arra igen.
2010. okt. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
orvosnak tanulok, de voltam már jogi előadáson is... elméletileg nme mehetsz be, ha az adott intézménnyel nincs hallgatói jogviszonyod. ez pl. olyan előadásokon fontos, amikor adott 200 fős évfolyam 150 fős előadóra. az ajtóban is ülnek, meg a lépcsőkön... de pl egy kevésbé populáris előadáson ha nem csinálsz semmi rendkívülit, akkor nem zavarsz... anyukám is jött már be a campusba, sőt be is ült előadásra, ott végzett, ismerte az előadót. de nyilván ez kivételezett helyzet. érdeklődj az adott karon. biztos van lehetőség rá.
2010. okt. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk (szintén orvosi) bárki bejöhet az előadásokra, sőt még mondták is, hogy behozhatunk lelkes érettségi előtt álló ismerősöket. Egy-két előadás van, amire nem férnének be, de a legtöbbön nem is lenne baj, mert úgyse jár a célközönség... Na mindegy. Szóval én már szemináriumra is mentem be, ami nem az én csoportomnak volt, de időben jobban jártam vele, és mivel sokan voltunk, senkit nem érdekelt. Amúgy meg pontos válaszért csípj el egy jogi hallgatót, aztán maximum belógsz vele.
2010. okt. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egyetemi előadások (itt nem a szemináriumokra vagy a gyakorlatokra gondolok) nyilvánosak, azokat bárki látogathatja.
2011. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!