Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek Budapesten melyik...

Szerintetek Budapesten melyik egyetemen éri meg infó szakon tanulni?

Figyelt kérdés
Hol a legjobb a képzés? Ahol valami gyakorlati tudást is szerzek, nem csak elmélet a nagy része. Vagy inkább menjek valami tanfolyamra?
2023. júl. 31. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármelyiken.


Az informatika egy rohadtul gyorsan fejlődő tudomány. Jó, ha tudod mit akarsz, és éppen arra specializálódik adott szak (pl. hiába van egy jó szak beágyazott rendszerek fejlesztésére, ha téged az adattárhez-fejlesztés érdekel). Viszont ez nem törvényszerű. Az kell, hogy meglegyenek az alapok, elhidd, hogy érted azokat, és felkészítsenek arra, hogy kb. egész életedben tanulod majd a szakmát.

2023. júl. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem fogsz sehol se gyakorlati tudást kapni. Hiába fektetnek nagyobb hangsúlyt rá, ezek akkor sem fognak valódi gyakorlatnak megfelelni, egyáltalán nem biztos, hogy neked hasznos nyelvekből fogsz sokat gyakorolni (mert nem csak egy nyelvet tanultok) és ami a legfontosabb, hogy semmire nem mész vele a piacon, mert ugyan úgy csak egy diplomád lesz, már ha nem voltál diákmunkán.


Junior szintre elég tudást TE fogsz szerezni otthon, egyik egyetem se ad elég tudást. Egyetemen egy összképet kapsz a szakmáról és egy alapot amiről egyedül is tudsz fejlődni szinte bármilyen irányba.


Bootcampen az a különbség, hogy megtanítanak egy nyelven programozni, de minden mást amit egyetemen tanulnál, azt neked otthon ugyan úgy meg kell majd tanulni (ha szeretnél valaha senior lenni és nem megragadni a fejlődésben). Csak az a baj, hogy ha te otthon megtanulod, akkor azt hogy bizonyítod? Nem egyszerűbb egyetemen mindent megtanulni amiért kapsz is egy diplomát?


Akkor egyetem mellett tudsz diákmunkára menni, ami a legjobb tapasztalat, a piac is elfogadja tapasztalatnak ÉS egyáltalán nem nehéz ilyenre bejutni, ha tényleg programozol nyaranta és szabadidődben, akkor 3-4 félév után garantáltan lesz munkád. Mire végzel egyetemen, lesz 1(!!) év tapasztalatod ÉS EGY DIPLOMÁD. Ezzel tiéd a világ barátom, nagyon könnyen találsz még ilyen piaci helyzetben is munkát, mivel kiemelkedsz majd a többiek közül (már ha interjún tudsz normálisan kommunikálni és beszélsz angolul).


Szóval mindegy az egyetem, ha Bp-ről van szó, mert mindegyiken kapsz egy diplomát, jó alapokat és diákmunkára lehetőséget.

2023. aug. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.


Annyit kihagytam, hogy szerintem mérnökinfó annyiból jobb, hogy több mindenre rá látsz ami a gépek működését és a szakmát illeti, meg innen mozdulhatsz hardware irányába is egyszerűbben. Persze megvan a hátránya is, hogy kell villamosmérnökis tárgyakat és fizikát tanulnod, ami sokkal sz*rabb, mint a sokak által rettegett kalkulus, legalábbis szerintem.


De ez csak az én véleményem, mert nekem nagyon sokat segített, hogy egy számítógépnek a teljes működését értem egy mélyebb szinten.

2023. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!