Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik intézmény az, ahol...

Melyik intézmény az, ahol tanító vagy gyógyped szakon elnézőbbek a bejárást illetően?

Figyelt kérdés
3 kisgyerek mellől szeretném elkezdeni valamelyik szakot, de nem fogom tudni megoldani az összes alkalmat. Itthon, éjszaka simán tanulok egyedül, de a bejárás gond. Van esetleg tapasztalat, hogy melyik intézmény elnézőbb, hol lehet úgy elvégezni a sulit, hogy keveset járok be?
2023. júl. 29. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Levelezőn bárhol.
2023. júl. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sehol nem fognak kivételezni veled. És ezt nem rosszból írom. Max próbálhatsz kérni egyéni tanrendet, hátha megadják.
2023. júl. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A gond az, hogy ezeken a szakokon még a levelező képzésben is van kötelező iskolai óramegfigyelés és tanítási gyakorlat, amelyből az égvilágon semmi engedményt nem fogsz kapni. Nem lesz veled senki elnéző: a nem teljesíted az előírt gyakorló iskolai napokat, nem fogadják el ezeket a gyakorlati tárgyaidat teljesítettnek. Márpedig ezek a gyakorlatok az általános iskolai oktatás időbeosztása miatt természetesen hétköznap délelőttönként vannak. Olyasmire számíthatsz, hogy az első két évben félévente két-három-négy teljes hétköznapot a gyakorló iskolában kell töltsél, a harmadik és negyedik évben pedig egybefüggően félévente két-három hetet. Egyszerűen be fognak osztani, hogy mikor kell ott lenned az iskolában, s ha nem vagy ott, akkor annak annyi.


Más szóval tehát a levelező tanító- és gyógypedagógusképzés csak a nevében levelező, különösen a képzés második felében nem az. Ha főállásban dolgozol, csak nagyon rugalmas munkáltató mellett végezhető el. Ha nem tudod megoldani, hogy félévente 2 egybefüggő hétre elengedjenek a munkahelyedről, akkor bele se kezdj, mert garantáltan nem fogsz tudni eljutni a végzésig.


Bocs, hogy rossz híreket írtam le neked, de még mindig jobb, ha ezt előre tudod, mint hogy beiratkozol, aztán harmadévben, miután rengeteg időt és energiát beleöltél, megoldhatatlan helyzetbe kerülsz.

2023. júl. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Természetesen a gyakorlat nem probléma és nem is teljes mértékben szeretnék hiányozni. Ahogy a kérdésemben is írtam, az érdekel, hogy hol elnézőbbek, nem pedig az, hogy hol engedik meg, hogy teljes mértékben hiányozzak.

Az érdekel, hogy ha sima konzultációra nem megyek el minden esetben, tehát mondjuk ha havi 4 van, de én csak 2-3 alkalommal tudok ott lenni, akkor az mennyire fér bele az adott intézményben.


A kisebbik gyerekem még egy évet lesz itthon, utána ovis lesz már Ő is, lazább leszek. Vállalkozásom van, így a munka sem lesz akadály. Egy évet kellene túlélni viszont így, hogy lazábban járok be. Ezért is kérdezem, mert hatalmas dilemma, hogy jelentkezzek már idén vagy hagyjam még egy évig.

2023. júl. 30. 20:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4: Az iskolai gyakorlatokat azért hoztam fel neked a válaszomban, mert azokról egészen biztos, hogy egyáltalán nem lehet hiányozni, egyetlen napot sem. (Betegség esetén kis szerencsével általában adnak lehetőséget a pótlásra, de az előírt óraszámot teljesíteni kell, ezeket még részben sem lehet kihagyni.)


Levelező tagozaton a normál egyetemi konzultációkon általában a tanártól függ, hogy elvárja-e a megjelenést, és hogy mely óráin. Ezért gyakorlatilag lehetetlen egy egész intézményre vonatkozó általános választ adni az eredeti kérdésedre. A többség általában nem tart névsorolvasást, de mindenütt van néhány olyan oktató és olyan tárgy, ahol a rendszeres bejárás elvárt. Ez utóbbiak a gyakorlatcentrikusabb tárgyak. Általában az a szabály, hogy egy-egy tárgy konzultációs alkalmainak az egyharmadáról mindenképpen lehet hiányozni. Azoknál a tárgyaknál, amelyek gyakorlati jeggyel zárulnak, vagy órai kiselőadás alapján adnak az oktatók jegyet (megbeszélt időpontban), vagy pedig az utolsó konzultáción írt zárthelyi dolgozat alapján, s természetesen ezeknél a kiselőadásod napján, illetve az utolsó konzultáción mindenképpen ott kell lenni. Azoknál a tárgyaknál, amelyek inkább elméletibb jellegűek és vizsgával zárulnak, általában nem szoktak ragaszkodni az oktatók a konzultációkon való megjelenéshez.


Úgyhogy szerintem ha a konzultációk kihagyásában rugalmasan tudsz alkalmazkodni a tanárok elvárásaihoz, akkor nyugodtan elkezdheted az egyetemet már most, nem lesz gond. Ha esetleg mégsem sikerülne egy tárgyat hiányzás miatt teljesítened az első évben, felveheted azt a második évben. Én azt javaslom tehát, hogy vágj bele nyugodtan.

2023. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hatalmas segítség volt! :)
2023. júl. 30. 22:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Én olvastam egy ilyet valamelyik nap az Eszterházy Károly Egyetemről (Eger).

Nekem ez nagyon szimpatikus intézkedés volt.

itt a link:


[link]


(Módosul az egyéni tanrend!


A Szenátus június 20-án elfogadta a kedvezményes tanulmányi rend módosítását, amely több pontban is pozitívan érinti a hallgatókat.


A HÖK munkájának is köszönhetően rögzítésre került, hogy munkaviszonyra is kérhető részleges (1-1 tantárgyra szóló), vagy akár teljes kedvezményes tanulmányi rend tanulmányi átlagtól függetlenül.

stb.....)


Végre egy egyetem, aki figyelembe veszi, hogy nem mindenki tud a munkahelyéről állandóan elmenni és nem csak egyéb okok miatt nem tud valaki bejárni rendesen. Nekem ez szimpatikus döntés volt. :)


Ja de tovább olvasva a linken lévő hírt, számodra is látok lehetőséget/segítséget.

Folytatom a linket található beírást:

Emellett továbbra is jogosult a kérelem benyújtására aki:


terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermek-nevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesül,

az egyetemen elnyert, szakjához kötődő pályázattal külföldi tanulmányúton vesz részt,

hallgatói önkormányzati képviselő vagy aktív egyetemi közéleti tevékenységet végző hallgató, aki rendelkezik az EHÖK küldöttgyűlésének indoklással ellátott támogató nyilatkozatával, valamint szakmai tevékenységét és annak tervezetét kérelmében megfelelően bemutatta,

élsportoló (a HKR VII. fejezet 18. § (2) bekezdés a) pontjában foglaltak szerint


Részleges (tantárgyankénti) kedvezményes tanulmányi rend kérhető óraütközések esetén is. Az óraütközés tényét a dékáni hivatal ellenőrzi.


Ha a fenti pontok egyike sem vonatkoznak rád, akkor is adhatsz be kérelmet részleges vagy teljes kedvezményes tanulmányi rendre, ha a korrigált kreditindexed legalább 4,0 és egyéb indokok miatt pozitív lehet a kérelem elbírálása. Az őszi félév esetén szeptember 15-ig, tavaszi félév esetén február 10-ig kell benyújtani.


Tanulmányi ügyekkel kapcsolatban bátran írjatok a E-mail-cím mutatása oldalra.


Ne feledd, ha bejársz minden órára, akkor sokkal nagyobb eséllyel végzed el csúszás nélkül a tanulmányaidat! A kérelemmel élj és ne visszaélj! :-)


Tehát te gyermeknevelés miatt amúgy is kérhetted volna az egyéni tanrendet ahogy itt én értelmezem.


Persze azt nem tudom ez a gyakorlatban mennyire működik, de egy telefonhívást mindenképpen megér a tanulmányi osztályra például.


Illetve akkor gondolom más egyetemen is lehet hogy van lehetőség a gyermeket nevelő szülőknek egyéni tanrendet kérni. Ott is érdemes megkérdezni az iskolától, hogy mik a lehetőségek. Egy telefonhívást megér. :)


A gyakorlatokból biztos nem tudnak majd engedni, na de addig hátha nagyobbak lesznek a gyerekek, vagy addig kitapasztalod milyen segítséggel tudod megoldani majd azokat.


Kívánom, hogy el tudd végezni amit szeretnél! :)


Majd írd meg hogyan alakultak a dolgaid, én nagyon kíváncsi vagyok rá. Illetve másoknak is hasznos információ lehet ha megtudsz valamit. :)

2023. aug. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Sajnos amit írsz, Magyarországon még nem általános. Vannak vaskalapos egyetemek is bőven, ahol feketén-fehéren rögzítve van a TVSz-ben, hogy kedvezményes tanulmányi rend milyen esetekben adható, és a munkaviszony vagy a gyereknevelés egyáltalán nincs a listában, vagy akár egyenesen le is van írva, hogy munkaviszonyra vagy külföldi tartózkodásra semmiképp nem adható. Olyanokra adják meg például, hogy igazolható súlyos családi válsághelyzet, vagy ha valaki élsportoló és napi edzései, versenyei vannak. S persze mindig csak egy fél évre adják, utána újra kérvényezni kell. Ráadásul van, ahol még a kedvezményes tanulmányi rendű hallgatóktól is elvárják, hogy a zárthelyi dolgozatokon, illetve az órák legalább egynegyedén ott kell lenniük.
2023. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!