Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy számvitelre milyen...

Pénzügy számvitelre milyen tananyagokat lenne érdemes átnézni?

Figyelt kérdés
Szeptembertol corvinusra ha bejutok, akk nem teljesen tudatlanul szeretnem kezdeni a tanulmanyaimat, emelt matek fakton voltam, de kozep erettsegit csinaltam, igy tanultam nyilvan emeltes tananyagokat, de a nyár alatt ez majdnem mindig elfelejtodik. Szoval vannak olyan tananyagok amiket erdemes lenne ujra atnezni vagy megtanulni? (Derivalas, integralas, hatarertekszamolas stb) illetve gazdasag reszebol mivel ndm volt semmilyen ilyen oram ezert abbol is szeretnem megismerni az alapokat csak ott mar tenyleg nem tudom hogy induljak el. Meg persze tudom h altalaban az szokott lenni h a kozepsulis emelt szintu anyagot, egyetemen par het alatt lenyomjak, es utana mindenkinek ismeretlenek jonnek.

2023. júl. 18. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Derivalas, integralas, hatarertekszamolas stb Ahogy mondod, ezeket mindenképpen, mert egyetemen matekon kb mindenhol az első héten ezzel fogtok kezdeni ezerrel. Többet nem nagyon tudsz tenni, ha van matekos, gazdos ismerős vagy bárki attól esetleg tananyagokat elkérhetsz, de nem biztos, hogy minden világos lesz. Előbb utóbb eljök az a pont, amikor már neked is teljesen új anyagot fognak leadni, szerintem ezen ne stresszelj.
2023. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

"Szoval vannak olyan tananyagok amiket erdemes lenne ujra atnezni vagy megtanulni?"


Semmi értelme, inkább élvezd a szünetet, hogy újult erővel, frissen kezd el az egyetemet. Úgyis mindent leoktatnak amit számon fognak kérni és lehet hogy teliesen mást várnak el, más tematikát használnak mint amit különféle internetes forrásokban vagy egyéb tananyagokban találsz. Teljesen felesleges lefárasztani magadat előre, ha biztosra akarsz menni akkor viszont az egyetem első hetétől ismételgesd az anyagot és oldd meg a gyakorló feladatokat, ne az utolsó pillanatra hagyd a tanulást, így biztos a siker.

2023. júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Semmit nem kell atnezni, pihenj. Tavaly kezdtem en is ugyanezen a szakon. Foleg a gazdasagi targyaknak ne kezdj neki magadtol. Tanari magyarazattal sokkal jobban haladsz majd, mintha egyedul probalkozol. Tapasztalat.
2023. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

Szintén PSZ-t végeztem, én nem jártam matek faktra de így se volt vészes, azt veszik alapnak ami egy középfokú érettségihez kell. Elég szorgalmi időszak előtt 1-2 héttel átnézni, nem érdemes már most nekiesni tanulni. A gazdasági tárgyakat meg abszolút nulláról kezdik, nem szükséges semmilyen előtanulmány. Fontosabb hogy óráról órára készülj.

Számviteles és adós tárgyakra meg halmozottan igaz mert kisebb-nagyobb mértékben de folyamatos a változás, órán majd úgyis az aktuális jogszabályok szerint adják le az anyagot.

2023. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!