Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kell fizetnem ismétlő érettség...

Kell fizetnem ismétlő érettségi miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Idén érettségiztem. 6 tárgyam sikerült, azonban pár százalék híján a 7. sikertelen lett. Szeretném ezt a két választottat megismételni októberben. Jól tudom, hogy sikertelen vizsga esetében az első javítóvizsga ingyenes, és csak a másikért kell fizetnem?



2023. júl. 17. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Nem vagyok benne biztos, de ha megbízhatók az infoim, akkor bizony komolyan a zsebedbe kell nyúli a javításért...
2023. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen, én is olvastam sajnos, hogy 58.000Ft… Hát, nem olcsó, de diákmunkával összeszedem. Ezért is remélem, hogy csak azért kell fizetni ami sikerült, és a sikertelenért nem..
2023. júl. 17. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem jól tudod. Fizetni kell középszinten 30 ezer körül emelt szinten 58 ezer tárgyanként. Ezt akkor sem fogják visszaadni, ha nem sikerül az érettségi.
2023. júl. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy 58.000 tárgyanként emelten. Abból megyek újra. Csak úgy tudtam, hogy az első javító érettségi bukás esetén ingyenes.
2023. júl. 17. 21:18
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
4. Csak akkor lenne ingyenes, ha még a rendes érettségi előtt lett volna sikertelen vizsgád.
2023. júl. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha idén végeztél, de valamelyik tárgyból megbuktál (nem lett meg a kettes sem) akkor egyszer ingyenesen újraírhatod. De ha csak azért szeretnéd ismételni mert nem vagy elégedett az eredménnyel, viszont legalább a kettes érdemjegyet elérted, akkor fizetős a következő vizsga.
2023. júl. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mivel 7. tárgyról van szó, mindenképp fizetned kell. Az érettségi bizonyítványod megvan, az alap magyar, töri, matek, nyelv, választott tárggyal.(és még egy hatodik tárgyad is van) Így a sikertelen hetedik úgymond senkit se érdekel, ha mondjuk a matek nem sikerült volna, ingyen újra tudnád írni, így viszont nem. Csak annak ingyenes, akinek nincs meg a bizonyítványa.
2023. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, kicsit félreolvastam. Tehát, mindkettőért kell fizetned, mert ezek nélkül is megvan a bizonyítványod.
2023. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mivel 7. tárgyról van szó, mindenképp fizetned kell. Az érettségi bizonyítványod megvan, az alap magyar, töri, matek, nyelv, választott tárggyal."

Ez nem így működik. Ha az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt volt vizsgázni valamilyen tárgyból (vizsga időpontjában még nincs érettségi bizonyítványa), akkor egyszer ingyenesen mehet javító érettségire. Az nem érdekel senkit, hogy ez neki hányadik választható tárgya volt, ha 12-ben, vagy azelőtt vizsgázott belőle, akkor ingyenes lesz az első javítás.

Nagyon sok orvosira készülő is ezt szokta kihasználni amikor a két emelt közül valamelyikre nem sikerül rendesen felkészülniük. A 4 kötelezőt és az egyik emeltet megírják rendesen (így lesz érettségi bizonyítványuk és könnyebben fognak munkát találni a következő 1 évre, vagy elkezdhetnek egy olyan egyetemi szakot aminek a megkezdéséhez a 6. tárgyra nem volt szükség), a hatodik tárgy szóbelijére pedig nem mennek el, így az olyan mintha megbuktak volna rajta és ősszel, vagy jövő májusban elmennek az ingyenes javítóra, amire kényelmesen fel tudnak készülni. Nem egy embert ismerek aki ezt csinálta, szóval ez egy teljesen működőképes lehetőség.

2023. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!