Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE matematikus alapképzés...

ELTE matematikus alapképzés mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
2024-ben érettségizem, matek faktos vagyok, jól megy a tárgy és nagyon érdekel, viszont nem vagyok egy OKTV döntős kategória. Ilyen helyzetben mennyire teljesíthető?

2023. júl. 16. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kizárólag OKTV döntősök járnak oda ;) Nyilván kell tanulni, de azzal azért legyél tisztában, hogy nem feltétlenül zseni mindenki, aki ebből diplomát szerez. A többség közepesen tehetséges és emellett valamennyire szorgalmas. No para, hajrá!
2023. júl. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Én két kritériumot szoktam gimisek elé állítani, ami segíthet eldönteni, hogy megéri-e erre a szakra menni nehézség alapján. Az egyik a 90% emelt érettségi, hogy ezt reálisnak érzi-e. Ez biztosítja, hogy van valamennyi tehetség, illetve feladatmegoldó készség az illetőben. A másik az absztrakciós képesség, ez biztosítja, hogy a középiskolai elemi matek és az absztraktabb egyetemi matek között nem lesz törés.
2023. júl. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Tök átlagos képességekkel elvégezhető bármilyen szak, ha megfelelő munkát beleteszel. A magyar egyetemek nagyon nem zseniknek vannak.
2023. júl. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
95%

Mondanám azt, ha valóban 90%-ra sikerül az emelt matek, de ez nem állja meg a helyét.


Mivel a középiskolai matematika oktatás a sablonos feladatmegoldásra épül (nem kell igazán gondolkodni), illetve emelt szinten is kevés a bizonyítás, így nem garancia arra, hogy menni fog az egyetemi matek...


Igazából az egész általános és középiskolai matematikának a bizonyításra és cáfolásra kellene alapulnia.

Így fejlesztené legjobban a logikai gondolkodást, az absztrakciós képesség fejlesztése mellett.


Viszont, ha már egyetem.

A szegedi egyetem mellett szól, hogy a kevés jelentkező miatt hallgatóbarát.


A tanári hozzáállás is sokkal jobb, mint a felszínes-elitista eltén.

2023. júl. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A matematika alapszak már régen nem az az elitképző, mint régen volt az öt éves matematikus osztatlan szak. De könnyűnek sem mondható, valamekkora tehetségre szükség van. A magas fokú absztrakciós készségek, az elvont gondolkodásra való képesség alapkövetelmény. Nem kell lángésznek lenni, de átlagos matematkai képességekkel rendelkezőnek egyáltalán nem ajánlható. Annak érdemes belefognia, akinek van nemcsak némi tehetsége, hanem kitartása, akarata és kudarctűrése is ahhoz, hogy hosszasan törje a fejét nehéz problémákon, akár hosszú órákon át is, sokszor sikertelenül. Akinek az a habusa, hogy belefog egy problémába és 10 perc után feladja, ha nem sikerül megoldania, annak végképp nem ajánlható ez a szak.


S természetesen azt is jó tudni, hogy pusztán az alapszakkal elég keveset lehet kezdeni. Mesterszakra is tovább kell menni.


Az előző hozzászólót az ELTE matematika tanárairól pedig cáfolnám: nagyon nagy koponyák tanítanak ott, akik többségükben lelkesek, szó sincs felszínességről. Aki szereti a matekot és a szellemi kihívásokat, annak igazi intellektuális élvezet az ELTE-n órákra járni.

2023. júl. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%
Én ott végeztem nekem egyáltalán nem volt nehéz de én egy csodálatos elme vagyok szóval ebből nem lehet messzemenő következtetést levonni mert biztos hogy gyengébb képességű vagy tőlem.
2023. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Felmerült ez is: KöMaLozás/egyéb versenyfeladatozás mennyire segíti a helyzetet?
2023. júl. 17. 13:45
 8/10 anonim ***** válasza:
9%

"KöMaLozás/egyéb versenyfeladatozás mennyire segíti a helyzetet?"


Semennyire, egyetemen nem bohóckodás folyik szöveges feladatokkal, hanem komoly lemmák, axiómák, tételek és bizonyítások. Ha mégis szöveges feladatot adnak egy ZH-n az pedig jóval magasabb szintű matematikát igényel, mint ami ilyen semmitmondó versenyeken szerepel. Szóval hiába gyakorlod be a gimis matekot ha egyetemen differenciálegyenleteket kell megoldani.

2023. júl. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem értek egyet a #8 válaszával, aki láthatóan nincsen képben teljesen: a Kömal és középiskolai matematikai versenyfeladatok többségükben egyáltalán nem hagyományos középiskolai "szöveges feladatok". Épp ellenkezőleg: a legtöbbjük bizonyítást megkívánó agytréning, s ezzel tökéletesen előkészítik azokat a feladatokat, amelyeket az egyetemi gyakorlatokon és zárthelyiken kap az ember a matematika alapszakon.
2023. júl. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
KöMaL abszolút segít. Úgy az életben nem lesz valaki matematikus, hogy nem űzi aktívan a matematikát. Az pedig, hogy mennyire nehéz a szak elsősorban a te szorgalmadon és kitartásodon múlik. Ja, és az sem igaz, hogy nem ér semmit önmagában az alapszak, sok barátom van matematika alapszakos diplomával zsíros állásokban. Szóval sok sikert!
2023. júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!