Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a költségtérítési szabályza...

Ha a költségtérítési szabályzatban ez van akkor minden esetben érvényes?

Figyelt kérdés
Azt olvastam az egyetemünk költségtérítési szabályzatában a kedvezmények között, hogy ha egy vagy két kötelező tárgyat veszek csak fel 1 félévben, akkor a költségtérítés csökkentésének maximum 50%-át kérelmezhetem. Ezt ilyen esetben meg is szokták adni?

2023. júl. 9. 08:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az efféle kérelmek pozitív elbírálásának a valószínűségét itt senki nem fogja tudni neked megmondani, különösen így, hogy nem írtad le, melyik egyetemen tanulsz. Az egyetemek ugyanis tapasztalataim szerint nagyon különböznek efféle kérdésekben. Van, ahol minden hallgatói kérvényre, amely a bevételek csökkentését eredményezi, szinte biztosan nemet mondanak, mivel a bevételek maximalizálása elsőrendű szempont a döntésekben. (Nekem volt, hogy hivatalosan igazolt okból sem akartak rendkívüli passzív félévet adni, és a befizetett tandíjat visszautalni, csak hosszas huzavona és a rektor közbejárása után.) De van olyan hely is, ahol kérvény nélkül is automatikusan csökkentik a tandíjat a mintatantervi időt túllépő hallgatóknak, ha kevés tárgyat vesznek fel.
2023. júl. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én az SZTE-n tanulok
2023. júl. 9. 09:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!