Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabályozza-e valamilyen...

Szabályozza-e valamilyen törvény a tanárokat szakközépiskolai dolgozatok értékelésénél?

Figyelt kérdés

Üdv!


Az a problémám lenne, hogy a matektanárom a tavalyi 30% = 2-es osztályzatról 40%-ra emelte ezt a ponthatárt.


Miután már a 2. egyesemet írtam 18 sorstársammal együtt a 28 főből ezzel 1,67-es osztályátlagot produkálva megkérdeztem a tanárt, hogy mire fel emelte meg a követelményt és mért nem lehet az érettségi szerint osztályozni?


A válasz az volt, hogy mivel májusban érettségizünk és ott több mindent kell tudnunk egyszerre többet is kell megtanulnunk. Igaz hogy nem vagyok jó matekból de szerintem ha mindenből 20% lenne az alapkövetelmény az a végére is 20% lenne, de mindegy.


Szóval nem érzem jogosnak, hogy velem ugyan olyan szakmacsoportban tanulók, de más osztályba járó diákok elé más követelményt állítanak, mint velem szemben, csak annyival különbözik a dolog, hogy más tanár tanítja őket.


Amitől félek, hogy megbukok és a matek miatt nem fogok tudni leérettségizni, ezért érdekelne, hogy nincs-e rá valami megoldás, hogy az ilyesfajta "megkülönböztetés" elkerülhető legyen?


Remélem a tanár nem rendelkezik ekkora egyeduralommal, vagy igen?


2010. okt. 13. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Elvileg szabály(de nem törvény) van h hány %tol 2es.egyetemen 51%tol fogadják el,gondolom ha a 20%ot akarod a 2es szintjének,nem akarsz egyetemre menni majd.
2010. okt. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen törvény.


És te még jól is jász, mert van olyan tanár, aki 50%-ot vagy 80%-ot határoz meg. Ő dönti el, hogy mit tart elégséges tudásnak, és mit tart elégtelennek, ebbe nem fog beleszólni se az igaztagó, se az oktatási miniszter, senki.

2010. okt. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, csak nem tartom igazságosnak, hogy az évfolyamtársaim 30%-al vígan megszerzik a 2est.
2010. okt. 13. 16:15
 4/8 anonim ***** válasza:
ő dönti el... amúgy meg szakközépbe járok és az életben nem kapott senki semmilyen tantárgyból sem 40% alatt kettest...
2010. okt. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán ha nem a kettes lenne a cél...
2010. okt. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Erre nincs szabály:) Nálunk humán tagozaton (mai megfelelője az 5 osztályos emelt nyelvű) 50%alatt buktad:) Minden tárgyból, pedig utolsó alja gimi volt:)
2010. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én reál tagozatos voltam, ott a humán tárgyaknál is 60%tól volt kettes...

egyetlen amit tehetsz, hogy többet gyakorolsz és tanulsz, mert senki nem fog beleszólni, hogy is osztályoz a tanár

2010. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az iskola oktatási programjában kell szerepelni az értékelés szemponjainak.


Én különben 50 % alatt még 2-es sem adnék.

2010. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!