Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Önköltségesről hogyan tesznek...

Önköltségesről hogyan tesznek át államilag támogatottra?

Figyelt kérdés

Most végeztem el az első évemet az egyetemen. Sajnos abba a hibába estem, hogy megvolt 430 pontom, viszont az nem volt elég arra a szakra amit elsőre választottam, így nem jutottam be júliusban. Végül jelentkeztem augusztusban pótfelvételin egy másik szakra, ahol csak önköltséges formában tudtam jelentkezni. (Pedig ha elsőre jelentkeztem volna, simán bejutottam volna nem fizetősre)

Kérdésem, hogy hogyan kerülhetnék át államilag támogatott formába? Az első félévem még nem volt valami fényes, 3.8 most a második félévemben javítottam 4.4re. Ez vajon elengendő hogy áttegyenek? Tudtommal 3as átlag a kritérium azoknak, akik nem fizetősen vannak. És ha elég is, ezt egyáltalán hogy lehet kérvényezni, vagy a rendszer magától rak át? Az igaz hogy aki fizetősön van, bármilyen jó az átlaga, nem kaphat ösztöndíjat? Számos kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, kérem aki hasonló cipőben jár(t), tájékoztasson picit.

19/L



2023. júl. 7. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
1%

"kérem aki hasonló cipőben jár(t), tájékoztasson picit."


Én tudom a választ a kérdésre mert a dékáni hivatalban dolgozom szakfelelősként, de mivel én személy szerint nem jártam ilyen helyzetben és te elsősorban olyanoktól várod a tájékoztatást, inkább nem írom le a menetét.

2023. júl. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor pontosítva, bárki válaszára kíváncsi vagyok aki kicsit is hozzá tud segíteni hogy tisztán lássak.
2023. júl. 7. 15:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es, mikor unod meg, hogy efféle butaságokat böfögj oda mindenhova? Az intelligencia egyik ismérve, hogy az ember értelmezni tud egy kérdést akkor is, ha nincs teljesen a szájába rágva. :)


Kérdező: Ez sajnos nem ilyen egyszerű, és a te átlagoddal kb. esélytelen, hogy átkerülj.

Átsorolni csak akkor tudnak bárkit is, ha valaki kiesik az államiról, ami amúgy is nagyon ritka, mivel a legtöbb szakon kb. 3-as átlagot kell teljesíteni, illetve a minimumkreditet, de az is olyan alacsony követelmény, amit csak az nem teljesít, aki nem akar. Ezután lehet megpályázni a felszabadult államis helyeket, viszont ilyenkor rangsort állítanak az önköltséges hallgatókból az átlaguk alapján - és nyilván nem egy 3-as-4-es átlaggal fognak átvenni államira, hanem kitűnővel.

2023. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok születtek eddig, habár a kérdésem nem arra terjedt ki, hogy szerinted milyen a kar ahova járok. Végtelenül megkeseredett lehetsz,ha egy ilyen jellegű kérdésre ennyit tudsz hozzátenni, picit sem az érdekelt hogy mennyi idő alatt te mit végeztél el. :D
2023. júl. 7. 15:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Automatikusan nem raknak át, kérvényezni kell Neptunon keresztül, ha jól emlékszem vmikor nyáron szoktak erről üzenetet küldeni (vagy a vizsgaidőszak után vizsgálják felül vagy a következő tanév kezdete előtt nem sokkal). Egy próbát megér mert veszteni valód nincs, de hiába van meg a minimum átlag azért van verseny ezekért a helyekért.

Legegyszerűbb amúgy az lett volna ha van elég pontod hogy újrafelvételizel, kiiratkozol, vissza és elfogadtatod az eddigi tárgyaid. Nem akartak levelezőről átvenni nappalira aztán én is így oldottam meg, habár az mester volt ott könnyebb hogy fél évente van felvétel.

Tanulmányi ösztöndíjat nem szoktak adni önköltségesen se levelezőn, de közéleti, szakmai, sportolói stb ösztöndíjakat ezeken is el lehet érni. Egyetem honlapján ez valószínűleg fel van sorolva vagy az egyetemi szabályzatban.

2023. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!