Minden fősuli ilyen?

Figyelt kérdés

NEm tudom komolyan gondoltam-e ezt....

Party party hátán a kollégiumba, és nem tudok nemet mondani soha egy egy meghívásra.

Tanulásról ne is beszéljünk, lekésem a zh-kat, ill alig járok be órákra pont ez miatt. Hogy tudnék valahogy a kettő között lenni? Partykba is benne, meg azért a tanulás is menjen.

Nehéz b*sszus, ez már nem a középiskola, ahol mindent a szádba rágnak. komolyan gondolkozom rajta, hogy itt hagyom, és tanulok valami szakmát, nem ilyen lovat akartam. Mit keresek én itt??? sokszor kérdezem ezt magamtól...

Gépészmérnök hallgató vagyok.


2010. okt. 13. 01:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a te bajod, ha csak bulizol, én másodéves vagyok, vannak bulik itt is de néhányon ha voltam cska, mert semmi kedvem hozzá. lehet mert engem nem korlátoztak le gimiben, ha bulizni akartam, feltételek mellett mehettem, így már nem vonz annyira. De így te is tök fölöslegesen pazarlod anyádék pénzét/az állami féléveket.
2010. okt. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy nem mész be zh-t írni, a te döntésed, és hosszú távon egyben a te bajod is.

inkább tanulj...

2010. okt. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Jó olvasni, hogy ilyenre megy el az adóm....
2010. okt. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A mi pénzünkön van fenntartva neki a hely! Elképesztő, hogy nem becsülik meg egyesek. Sokan tanulnának a barom helyett, csak ők már tényleg nem tehetik meg.
2010. okt. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked vagy nem való az egyetem vagy pedig rossz szakra jelentkeztél. Gondolkozz el, hogy mit szeretnél csinálni. Ha úgy érzed hogy nem neked való ez a gépészmérnök szak akkor merj váltani. Lépj ki és menj el szakmát tanulni vagy jelentkezz egy másik szakra.

Ha pedig mégis maradsz akkor csökkentsd a bulizásokat, heti 1-2 alkalomra. Ha hívnak buliba mondd meg hogy most nem tudsz menni mert tanulnod kell (ne tartsd cikinek). Lebegjen a szemed előtt a cél. Ha elvégzed az egyetemet havi fél millió forintot is kereshetsz. Szerintem ez megéri, hogy lemondj el pár bulit!:)

2010. okt. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Heló!

Szintén gépészmérnöknek tanulok, most vagyok első éves. Hát én nem tudom te hol tanulsz, de nekem alig van időm akármire is... Tegnap sikerült végre 1 szabadabb estét csinálni, akkor meg dőltem is az ágyba, olyan fáradt vok. Próbálj meg nemet mondani te is a bulira, és valóban nem rossz az ha elvégzed a gépészmérnökit, ahogy előttem is említették, elég jól keres, ha ért a szakmájához :)

2010. okt. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szegénykém, na most aztán sajnállak. :) Szerintem senki sem tart pisztolyt a tarkódhoz, hogy menj bulizni, ugye? Akkor miért nem lehet nemet mondani rá?

Én is gépészmérnöknek tanulok, és hála istennek túléltem az első évet. Eleve nem egyszerű dologba vágtad a fejszédet, és ennyi bulit nem biztos, hogy "könnyebb" szakon tanuló ember megengedhetne magának.

Egy megoldás van erre: költözz ki a koliból.

2010. okt. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen én is gondoltam már a kiköltözésre, de azért minden nap 4 órát buszozni...:S

Az meg hogy bekorlátoztak egyáltalán nem igaz. Minden péntek, szombat buli volt akkor is, csak nem vették iylen szigorúan semmit...

Jah én nem gimis voltam, hanem szakközepes :D

2010. okt. 13. 13:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem minden fősuli ilyen. Mi sem otthon ültünk kizárólag, de a kapott feladatok, beadandók megoldásához tankört alakítottunk. Így együtt tanultunk és együtt mentünk utána partizni. A szobatársaimmal kölcsönösen tiszteletben tartottuk, ha tanulni/aludni akart vki - egy koliban ez is nagy szó! Mondjuk, én "csak" földrajz szakot végeztem a gépészmérnökihez képest...
2010. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mit keresek én itt???" - ennek a kérdésnek a felmerülésében csak a partik játszanak nálad szerepet?


Ha nagyon nem érzed ezt így jónak, akkor igen, menj és tanulj inkább szakmát.

2010. okt. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!