Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kisképző szülői szemmel?

Kisképző szülői szemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbáltam kutakodni,de nem sok infót talàltam.

Lànyom most megy 8. osztàlyba.

A nyárra beirattam szakkörre heti 1 alkalommal a Kisképzőbe.

Remélem valamennyit segít neki,hogy tényleg ezt szeretné-e csinálni a jövőben.


A kérdésem inkább afelé irányul,hogy anyagiakban,ha oda fog jàrni (végülis bàrmelyik képzőművészetibe) mennyire "fáj" egy szülőnek?Van sejtésem,hogy nem kevés taneszköz szükséges az iskolába,amit magunknak kell beszerezni,de nagyon szeretnék segíteni neki,hogy megvalósítsa az elképzeléseit,viszont nem vagyunk épp eleresztve.


Akik az elmúlt 2 évben kezdték az iskolát,azoknak kb mennyi volt az iskolakezdès?


2023. jún. 30. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem most végzett a Kisképzőn, tehát 4 éve kezdte, de azt mondhatom, hogy attól is függ, mennyibe fáj évközben a suli, hogy melyik szakra jelentkezik a lányod, illetve, hogy melyik szakra veszik fel.

A grafika vagy az animáció nem kerül sokba, rajzlapok, ceruzák, pasztellkréták, igaz a márkásabb fajtákat érdemes venni, de nem nagy kiadás volt. És a közeli művészellátóhoz kaptak egy kártyát, amire 10%-os kedvezménnyel vásárolhattak a gyerekek.

A többi szakot nem tudom, (üvegműves, keramikus, ötvös, textiles, stb.) remélem olyanok is válaszolnak, akik azokra jártak.

De nem egyszerre kellett megvásárolni a rajzeszközöket, hanem ahogy haladtak a gyerekek évközben. A sulikezdés nem került többe, mint bármely más középsuli. A tankönyvek ingyen vannak, a szokásos füzetekből pedig kevesebb kell, mert kevesebb a közismereti óra.

Amúgy nagyon jó iskola, nagyon családias, nagyon gyerekbarát, mi nagyon szerettük. Ha a lányod odakerül, nagyon fogja élvezni.

Mi sem vagyunk túl jól eresztve, de egyáltalán nem jelentett megterhelést anyagilag az iskola.

2023. szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy,hogy válaszoltál!
2023. szept. 3. 22:00
 3/6 anonim válasza:
Szia, az én gyerekem pár éve kezdett animácion, nagyon jó a suli, de nem értek egyet abban a fenti hozzászólóval, hogy az animácion nem kell eszköz...épp hogy ott nagyon fontos a saját grafikai tábla, és egy jó notebook vagy esetleg PC egy komolyabb videokartyával...ezek nelkül nem tudja megcsinálni a házi feladatokat...gondolom ugyanez érvényes a grafikára is. És természetesen szükség van a fent leírt dolgokra is, de az nem vészes. Mi sem vagyunk jól eleresztve, és ezért megéreztük a két eszköz beszerzését...de egy percig se bántuk meg, és ha más suliba ment volna ilyen irányban, ott is ugyanígy szükség lett volna ezekre. A suli pedig szuper, a legjobb hely ahol lehet a gyerek.
jan. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az 1-es vagyok, a 3-as szülőnek igaza van, én a PC eszközöket nem számoltam, mert az már nekünk megvolt korábbról. De valóban, mi is vettünk egy jobb videókártyát a gyereknek, ami kb. 80 ezer volt, igen, a grafikához is kellett.
jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most 13 évfolyamra jár a gyerek a Kisképzőbe, és a portfólió elkészítéséhez vettünk neki egy digitális rajztáblát 170 ezerért. De ez a felsőfokú tanulmányaihoz és a munkájához is kelleni fog.
febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! Első helyen jelölte a Kisképzőt,szurkolok is,hogy bekerüljön oda. A többit megoldom,mert fontos,hogy azt csinálja,amit szeretne,de 8gy akkor van egy kis rálátásom a dolgokra.☺️
febr. 21. 18:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!