Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mitől van az, hogy elfelejtem...

Mitől van az, hogy elfelejtem amit tanulok?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon egyszerű dolgom volt, mert minden számonkérésre aznap tanultam, előtte. Ha például hétfő délután tanulok meg valamit azt kedd reggelre annyira elfelejtem, hogy a tanár azt hiszi ki se nyitottam a könyvet annyira sötétben tapogatózok...

De most, érettségi szóbelire nagyon sok a tétel és nem tudom aznap megtanulni/átnézni az összeset.


Már mindet megtanultam legalább kétszer-háromszor, értem is mindet, fejből mondtam már, de mind el van felejtve jeleneleg. Folyamatosan tanulok, minden nap pár órát, de mégsem marad meg, pedig közben megtanulom. jobban nem tudom megtanulni, ha tudom akkor tudom. Később meg, ha mással foglalkozok akkor elfelejtődik.

Visszanéztem az előző tételekre, mintha random húznék egyet élesben és nagyon el vagyok keseredve, mert 80 eddigiből talán 4-re vagy 5-re tudok mondani valamit. Címből se tudok rájönni, hogy miről lehet benne szó.


Ha belenézek és átolvasom akkor beugrik, pár percig megvan, de ahogy haladok a többivel elveszik.


2023. jún. 13. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez azért van mert ideges vagy. Én is hasonlóan éreztem magamat mikor érettségi szóbelire mentem. 1 napig ne tanuljál semmit, menj el családdal, barátokkal kirándulni, moziba ... az a lényeg egy napig nem foglalkozz a tanulással. Másnap jobban fog menni a tanulás. Másik dolog: 1-2 óra tanulás, majd 30 perc szünet, 1-2 óra tanulás, majd 30 perc szünet, egy huzamba sokat nem jó tanulni.
2023. jún. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Érettségi nekem csak arra kell, hogy mehessek dolgozni oda, ahova szeretnék. A tudásom megvan hozzá, már most mehetnék, de nem, mert kell a papír. A rohadt papír :D

Túl akarom élni, de így nem fog menni, mert -ugyan nem vagyok ideges- de mintha eddig semmit nem tanultam volna.

Úgy csinálom ahogy mondod. nem egyhuzamba tanulok, hanem elosztva egy napon ennyit. Vannak szünnapok, van amikor totál nicns ingerenciám hozzá, van amikor meg van, de megmaradni nem marad meg.

2023. jún. 13. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a papír kell akkor nem kell aggódni. Ha az alapokat nem tudod csak akkor buktatnak meg, pl Szent Istvánról tétel: első királyunk, Koppánnyal csata, kereszténység bevezetése, ha ennyit tudsz megvan a 2-es. Angol szóbelin, ha yes és no válaszokat adsz már akkor megvan a 2-es. Szégyen nem szégyen, de ez tényleg így van.
2023. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szóbelin 12%-ot kell talán elérni, vagy 15 nemtom pontosan, a lényeg, hogy ez a 30 pontos szóbelin 4-5 pont. Ez kb tényleg megvan, ha három ertelmes összetett mondatot elmondasz a tételből, hogy tartalmazzon vagy 4-5 érdemi információt a tétellel kapcsolatban. Angolnál is képleírásnál mondasz valamit, meg ha nem érted a kérdést akkor betolod, hogy "I'm sorry, I don't understand, can you repeat it?" Vagy vmi hasonló, és már megvan.
2023. jún. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!