Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mai tanárok miért húzzák le...

A mai tanárok miért húzzák le a diákok jegyeit?

Figyelt kérdés
Amikor egy gyereken látszik hogy tanul, készül az órákra akkor miért kell megadni neki a rosszabb jegyet?

2023. máj. 25. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha a gyerek tanul akkor a számonkéréseken is jól teljesít. Ha mégsem akkor van gond.


Mondj egy más objektív értékelési módot amivel értékelheted a gyerek teljesítményét!

2023. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Mert a jó jegy a tudást tükrözi, azoknak jár, akik tényleg tudják az anyagot. Senkit nem érdekel, hogy te hülye vagy és nem vagy képes megérteni valamit sok gyakorlással sem. Én is az voltam bizonyos tárgyakhoz, mégse vártam el, hogy akkor én 5-öst kapjak alanyi jogon (aki meg kevés tanulással megértette, neki meg 2-est kéne adni?)

Neked amúgy akkor ugye nem lenne problémád azzal sem, ha mondjuk az orvosod a szorgalmára kapta volna a diplomáját, miközben nem ért az egészhez, félrekezel, de hát legalább olyan szimpatikus?

2023. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Hát pedig nem mindig függ össze a tanulás és a jó jegy, pl ha nem bír a tanár, akkor annyira lehúz, amennyire csak tud. Vagy mondjuk megtanultad a könyvet és a füzetből azt amit leírtál de olyat sajnos nem írtál le amit kérdezett és csak órán hangzott el és nem jegyezted meg, így nem lesz ötös.


Ha kis embernek nagy hatalmat adnak akkor az elég durván sül el. Sok tanár így adja vissza hogy őt szivatták a suliban.

2023. máj. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Én pont az ellenkezőjét tapasztalom. A tesóm lánya 4. osztályos. Borzasztóan olvas, az írása tragikus. Megkérdeztem az osztályfőnökét, hogy ezzel a teljesítménnyel hogy lehet 4-5-ös. Az volt a válasz, hogy nem adnak a gyerekeknek rossz jegyeket, mert akkor szomorúak lesznek.
2023. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
A mai szülők miért gondolják azt, hogy a tanár direkt rosszat akar mikor csak reálisan értékeli egy osztályzattal a gyereket?
2023. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Úgy imádom, hogy minden ilyen kérdés alatt modoros boomerek fröcsögő kommentjeit olvasom, akik szerint egy darab sz.r az aki nem kap jó jegyeket, bezzeg ők mennyire királyak, meg milyen jó az oktatási rendszer. 🤣


Rohadtul nem mér semmilyen kompetenciát az, hogy bemagolod-e a tatárjárást vagy az Antigoné elemzését, ez csak egy pillanatnyi állapotot mér, hogy mennyi anyagmennyiséget tudsz egységnyi idő alatt memorizálni, mivel az oktatási rendszer még csak véletlenül sem ok-okozati viszonyok megismerésére és gondolkodásra épít, hiszen kik szavaznának a kormányra, ha így lenne. Talán a matek és az informatika e két olyan értelmes tárgy, aminek a mai világban hasznát lehet venni sok területen, a matek a logikus gondolkodás, és problémamegoldó készség fejlesztésére jó volna, csak nyilván ezt is sz.rul oktatják, szóval ennyit erről.


Ez az oktatás egy kalap sz.r, én pl. el is engedtem. Gimiben 2-es 3-assal a lehető legkevesebb energiabefektetéssel igyekeztem épphogy átcsúszni szándékosan, majd érettségire két tantárgyat, amivel továbbmentem megtanultam rendesen, meglett, azóta kiváló diplomám lett. Ennyit a közoktatásról. Gyk-s anonim kanapékommentelők meg csak fröcsögjenek tovább ha jó nekik ez xD

2023. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem szerintem mai tanárok tanítottak (kb 5 éve érettségiztem), szerintem korrekt tanáraim voltak, nem húzták le senkinek sem a jegyeit. Aki készült rendesen az 5-öst kapott mindig, minden osztálytársam a tudása szerint kapta az év végi jegyét, aki szinte nem is tanult az is átcsúszott egy 3-massal.
2023. máj. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!