Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem sikerült egy tárgy....

Nem sikerült egy tárgy. Hogyan tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés
Elismerem, abszolút az én hibám volt. Szinte mindenkinek meglett, rajtam kívül talán 1-2 embernek nem. Szégyenkezek is miatta, mert látható, hogy nem sikerült. Főképp az is zavar, hogy ki mit gondol rólam. Szerencsére nem rá épülős tárgy, de azért mégis sz.r. Odavalónak érzem magam amúgy, mert más tárgyból kifejezetten jó eredményeket értem el, valószínű az időbeosztással voltak gondok.
2023. máj. 20. 02:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minek szégyenkezni? Mi az hogy ki mit gondol rólad, szerinted érdekel bárkit is hogy megbuktál azok közül akik átmentek?


Te valami beteg családból származol hogy megfelelési kényszered van mások felé?


Egy egyetemen saját magadért tanulsz, ha megbuktál akkor tanulj az esetből, vond le a következtetést hogy mi okozhatta a tárgy bukását hogy a legközelebbi vizsga már sikeres legyen. Ennyi.

2023. máj. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Kevés olyan egyetemista van, akinek minden tárgy sikerül legelsőre. Van ilyen, nem méred fel, mennyit kell tanulni és későn kezdesz el készülni, rossz napod van, nem jól tanultál, akármi. Nekem anno első félévben nem sikerült egy szóbelim, hazamentem, kisírtam magam, aznap pihentem, aztán megnyugodtam, leültem tanulni, és egy hét múlva 4-es lett. Az sose eszembe sem jutott, hogy más mit gondolhat rólam. Egyik barátnőm anno harmadik félévben bukott, a tárgynak volt szóbeli és írásbeli része is, az utóbbin is csak másodjára ment át, míg a szóbelin harmadjára sem, csúszott is egy félévet. Sosem gondoltam azt, hogy milyen gáz, hogy ő háromszor megbukott, miközben én elsőre átmentem… Akiknek meg ilyen komplexusaik vannak, hogy lenéznek másokat emiatt, azokkal nem kell barátkozni.
2023. máj. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Senki nem gondol rólad semmit, mert senkit nem érdekelsz. Csak a te saját világodnak vagy te a központja, senki másénak nem. Mindenki csak a saját eredményeivel foglalkozik. Amellett, hogy nem lenne fenntartva az utóvizsga intézménye, ha nem lenne természetes dolog a bukás.
2023. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Azt mondják, nem egyetemista az, akinek nincs UV-ja.

Meg kell értened a korlátaidat és ebből az esetből tanulni, hogy miben kell fejlődni. Lehet, talán még jót is tesz neked ez - végülis lehet figyelmeztetésnek venni.

2023. máj. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valóban ellinkeskedtem ezt a tárgyat. De az is tény, hogy a gyakorlatok minden energiámat elvették. De én voltam a hülye tárgyfelvételnél is, sajnos a legrosszabb hírű tanárokhoz kerültem be, akik kb szakdolgozat mennyiségű beadandókat kértek, így taktikáznom kellett. Máskor jobban összehangolom a dolgot. Szakváltáson is gondolkoztam, hiszen ha a többségnek sikerült, akkor lehet nem is vagyok odavaló.
2023. máj. 20. 12:35
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Egyszerű - elméletre is be kell járni, hisz azért vannak az órák, hogy bejárj, hisz ez a te "foglalkozásod".
2023. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, te hajszálpont tisztában vagy az évek óta fennálló önbizalomhiányoddal! Erősen időszerű lenne végre a pszichológus felkeresése! Az egyetemen is van!
2023. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
2-es válaszoló vagyok. Egy tárgy bukása nem jelenti, hogy nem vagy odavaló. Hülyeség lett volna, ha az első bukott tárgyam után otthagyom, mert azon kívül 4-5 volt az átlagom, ösztöndíjat is többször kaptam, hamarosan diplomázok is. Mindenkinek van egy mumus tárgya, ami nem jön össze, később majd olyan lesz, ami neked sikerül, másnak meg nem.
2023. máj. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki leszarja. Elég bajuk van nélküled is.
2023. máj. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Javítsd ki és ne gondolkodj rajta.
2023. máj. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!