Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Tudományegyetem...

Szegedi Tudományegyetem jogász képzés, vélemények?

Figyelt kérdés

Közgazdász szakos hallgató vagyok, de nagyon vonz a jog világa is. És úgy tudom a jövőben ez a 'képzéspárosítás' (jogász-közgazdász) elég jól felhasználható a munkaerőpiacon való elhelyezkedésben.

Mi erről a véleményetek?

Egy állásinterjún ez akár hátrányt is jelenthet? (túlképzettnek "minősíthetnek"? Vagy épp ellenkezőleg?

(A későbbiekben saját vállalkozást szeretnék majd indítani.)


2010. okt. 10. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát igazából ilyen annyi van, mint a nyű... Gondolom nem nappalin szeretnéd elvégezni, főleg a kettőt együtt, képtelenség lenne. Levelezős diploma másoddiplomának nem rossz, de sokat nem is ér igazán. Ennek ellenére még a levelezősöket is szívatják rendesen. A nappalin meg inkább nem is említem milyen g*cizés megy a hallgatókkal. Na meg ugye az további 5év kemény seggelést jelent.

SZTE jog amúgy élmezőny, tehát rosszul nem jársz vele, de csak azért, hogy legyen papírod hozzáállással nem lehet elvégezni. :S

2010. okt. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen levelezős lenne, de ahhoz meg végképp nincs energiám, hogy szívassanak a tanárok, "h nem mész át a vizsgán, mert nem vagy nekem szimpatikus" című dologhoz. Az meg nincs benne egyik diplomában sem, hogy te azt levelezőn szerezted.:D

Azért mennék, mert érdekel a jog, és a későbbiekben szeretnék egy vállalkozást, amihez szerintem nem hátrány a jog ismerete. Nem tudom. További vélemények?:)

2010. okt. 10. 17:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vok. Vizsgák pedig ilyenek... Magán a diplomán lehet hogy valóban nincs rajta, de a supplementben igen. :P Bár mivel nem jogászként szeretnél elhelyezkedni (gondolom), nem lenne probléma, viszont kihasználni sem igazán tudnád.

Persze nem lebeszélni akarlak, de ehhez tényleg elhivatottság kell (vagy sok pénz, rossz nyelvek szerint átlag 150-250k egy sikeres vizsga ára...).

Én a helyedben inkább valami nemzetközi irányba mozdulnék el, mert közgázzal arra is van lehetőség, a jog viszont eléggé ehhez az országhoz kötött valami.

2010. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!