Vélemény ELTE-ről?

Figyelt kérdés
Most 11-es vagyok, jövőre érettségiznék, tényleg nagyon elhivatott vagyok és most év végén is csak egy 4esem lesz. A kérdésem az, hogy megéri-e az ELTE-re menni? Megkérdeztem 2 barátomat, akikből az egyik nagyon dicsérte, a másik pedig olyanokat mondott, hogy az egyik barátját csak azért buktatták meg valamiből, hogy utána ki kelljen fizetnie a féléveket. Valamint, hogy szar a tanítás, csak az elvárás nagy. Szeretném végre jól érezni magam valahol, szóval aki most oda jár kérlek erősítse valamelyiket. És ha teljesen le lenne szavazva az az egyetem, akkor valami mást tudnátok javasolni? Még őszintén nem tudom milyen kimondott szakra menjek, a média és a nyelvek érdekelnek.

2023. máj. 10. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
2023. máj. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D-Mano ***** válasza:
100%

"Fussatok, bolondok!"- hogy egy klasszikust idézzek.

Menj Szegedre.

2023. máj. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

A lányom ősszel kezdte.

Szereti.

Angol az egyik szakja.

2023. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Én nyelvszakon voltam (azóta már eljöttem onnan, másik szakra, de nem az ELTE miatt), nem volt magával az egyetemmel problémám és azok a tanárok, akikhez akkor volt szerencsém, mind rendesek, korrektek, segítőkészek voltak.
2023. máj. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Milyen szakra szeretnél menni? Csak mert nyilván hatalmas eltérés van szakok között.

Nekem van összehasonlítási alapom, és összességében megbántam az ELTE-n töltött éveimet. Valóban vannak, akik szerint értékes a diploma, viszont ha mérlegeljük, hogy mennyivel van nagyobb presztízse más egyetemek diplomáihoz képest, és ez neked mennyi plusz időbe, stresszbe, egyetemi félévbe és pénzbe kerül, akkor - szerintem -semmiképp sem éri meg.

2023. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Én nem az általad említett szakokra jártam, de szerettem az ELTE-t. Nem volt mindig minden tökéletes, de az én szakomon a többi egyetemről sokkal rosszabbakat hallottam. Nálunk nem volt felesleges csesztetés, nem akarták senkinek direkt megnehezíteni az életét. Persze néha azért mégis sikerült, de szerintem minden egyetem ilyen. :) Mindenesetre nincs olyan, hogy az ELTE "általánosságban", mert az egyes karoknak nincs sok köze egymáshoz. Ráadásul szubjektív is az egész, úgyhogy lehet, hogy valakinek a TTK-n tök jó tapasztalatai vannak, másnak a BTK-n meg nagyon nem (ez most csak példa, egyik karra sem jártam).
2023. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 EVA800 ***** válasza:
A magyar szakon szemét tanarok
2023. máj. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ingyen egyetemre felvételizzél, ha olyan jól megy a tanulás.Én nem is engedném ezeket a fizetős egyetemeket, még jó, hogy orvosin nincs ilyen.
2023. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A TTK-ra semmiképp ne menj, egy borzalom az egész. 30 éves anyagot tanítanak, nem releváns, nem gyakorlati tudást ad, hanem lexikálist, de abból is a legnagyobb marhaságokat - például BSc-n volt egy "Kárpát-medence természetföldrajza I." tárgyam (később volt II. is, csak minek), 2,5 órás. A tanár (egyébként ki volt írva kb 5 tanár, közülük kettő jelent meg a félév során az órákon) az első órán elkezdte, hogy a kambriumban mi volt a Kárpát-medencében és így tovább a földtörténet szerint. Ekkor döntöttem el, hogy én ilyen hülyeségre nem vagyok hajlandó bejárni és rengeteg ilyen van. A HÖK seggnyalók gyülekezete, semmit nem intéznek el, többször is jeleztük, hogy a záróvizsga tételsorát nem frissítették, miközben a tárgyak változtak, így előfordult, hogy több olyan tétel is szerepelt a tételsorban, amit olyan órán tanítottak, ami nekünk már nem volt... De akkor is lapítottak, mikor a COVID alatt egyetemi rendelet volt, hogy nem lehet jelenléti a vizsga, de a tanár jelenléti vizsgát tartott. A TO-ról ne is beszéljünk, inkompetens idiótákkal van tele. Az egész TTK egy lehúzós szar, nem ad versenyképes tudást, végig szopatnak, szinte csak értelmetlen, haszontalan tárgyaink voltak néhány kivételtől eltekintve. A tanárok többsége egyébként jó fej, nem a személyükkel van baj, hanem az egész rendszerrel.

Ha budapesti vagy, akkor úgyis ide fogsz jönni, de igazából csak a nevéből él a TTK, ha vidéki vagy, akkor inkább Szegedre menj.

2023. máj. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!