Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 4.55 Átlagra Jár-e már az 5-ös?

4.55 Átlagra Jár-e már az 5-ös?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 21. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem.
2023. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Tanárfüggő. Hivatalosan 4,5 fölött járna a matematikai kerekítések alapján, de volt olyan tanárom is, aki nekem 4.33ra adott 5-öst, mert igyekeztem. Olyan is volt, aki másnak 4.75-re sem adott 5-öst, mert nem szerette, szigorú volt vele.
2023. ápr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Járhat, de nem kötelező. A legtöbb tanár nem csak az átlagot nézi, hanem hogy látja-e az igyekezetet a diákon, vagy milyen a magatartása, stb, az is bőven mozdíthatja felfelé vagy épp lefelé az adott jegyet.

Meg persze olyan is van, nekem angol tanárnőm volt ilyen, aki szerint egy kiváló tanuló eredménye mindig jeles kell legyen, vagyis ha az 5-ösön kívül bármilyen más jegyet is kaptál egyetlen alkalommal is, már nem kaptad meg nála a félévi/évvégi 5-öst.

2023. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%

4,51 vagy afelett a tanárnak kutya kötelessége megadni a jobb jegyet.

Jobbik eset az az, amikor a tanár látja a javítást/próbálkozást és alatta is megadja.


#2 Ha 4,75-re nem adta meg, remélem nem hagyta szó nélkül. Én biztos igazgatóhoz mentem volna. Nem az alapján osztályozunk, hogy szereti-e a diákot vagy sem.

2023. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

"4,51 vagy afelett a tanárnak kutya kötelessége megadni a jobb jegyet."

Mitől lenne az?

2023. ápr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Nálunk mindig is volt/van.

Általánosban volt is ebből egy botrány, és a diák nyerte az ügyet.

Gimiben is ez a helyzet, 4,50 esetén feleltetnek maximum a jobb jegyért.


És nem egy gyenge gimnáziumról van szó, erős középkategória.

2023. ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Azért ez nagyon habitus függvénye...

Nálem mondjuk az elv az:


1,8 felett >>> 2es

2,7 felett >>> 3as

3,6 felett >>> 4es

4,5 felett >>> 5ös


Mi az oka? Az, hogy 1-2-nél sokkal egyszerűbb javítani, semmint 4-5-nél.


Ezzel szemben hallottam nem egyszer ,6-tól felfelé kerekítést, valahol ,7...


Ne vedd kp-nek, de reménykedhetsz benne.


Lehet, ilyenkor az átlag mellett érdemes lenne megnézni egy szórást is, hogy mennyire megbízható az átlag.

2023. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk például az volt a házirendben, hogy 2-est csak 2.0-tól kötelező megadni, jobb jegyeket pedig ,3 és ,7 között a tanár bírálja el, ,71-től a jobb jegy.


Iskola és tanárfüggő, de a hátirendben biztos van ezzel kapcsolatban valami.

2023. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb tanárnál igen. Nálunk a legszigorúbb tanár csak 1 tizedesjegyig számolta az átlagot, és csak 4.6-tól adta meg az 5-öst. És ehhez tűzön-vízen át ragaszkodott.

Volt osztálytársam, aki egész évben tiszta 5 volt, kivéve, hogy valami órai munkára kapott egy 1-est. (Amúgy nem volt nagy ügy, elfelejtett valamit, ahogy az osztály 2/3-a, ezért a tanár berágott, és minden érintettnek bevágott egy karót.) Ez úgy levitte szerencsétlen átlagát, hogy épphogy felelhetett az 5-ért... Szerintem nem volt fair.

2023. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bizonyára elmondták neked, hogy mi a házirend, hogy köteles-e a tanár megadni ilyenkor az ötöst, vagy csak ha mellette javuló a tendencia, vagy pedig csak felelhetsz az ötösért. Nálunk az is számított, hogy valaki javított-e.
2023. ápr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!