Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pedagógus alkalmasságit...

Pedagógus alkalmasságit mennyire veszik szigorúan? (GFE)

Figyelt kérdés

Néhány nap múlva megyek a GFE alkalmassági vizsgájára és nagyon félek az ének-zenei résztől.

Esetleg aki volt az előalkalmasságin vagy korábbi évek során mit tapasztalt?

Ha ez a rész kevésbé jól sikerülne de a többi jól akkor is esélytelen megfelelnem?



2023. ápr. 17. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Nyugi. Tanárhiány van. :)

De tényleg, túlélhető, meglátod. Menni fog! :)

2023. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem a megasztárba mész, hanem óvónéninek. Annyi énektudás kell, hogy ne legyen hamis. Olyan dalokat válassz, ami tuti megy. Pl ne a Hej Vargánét ;)
2023. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Alig van jelentkező, tehát nem hinném, hogy komolyan veszik. Tanítóképzőre jelentkeztem majdnem 30 éve, akkor se volt túl sok hallásom ráadásul a ritmusérzékem is elég rossz. Húzták a szájukat, de nem küldtek el. Pedig akkor még túljelentkezés volt a tanítóképzőkön.
2023. ápr. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tavaly az egész országban kb 5 embert zártak ki akik pszichológiai esetek voltak. Ne görcsölj ettől. Inkább a kezdő tanári bér miatt idegeskedj!
2023. ápr. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos én pont szerencsétlenül fogtam ki a vizsgabiztost a Pázmányon 2015ben és engem megbuktattak éneken, meg másokat is, de a legtöbb ember meg azt mondja, hogy mindenkit átengednek, pedig nem tudnak énekelni. Úgyhogy szerencsén múlik.
2023. ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszaitokat! :)

Bizakodom, hogy szerencsém lesz ezzel a kapa hanggal is! :D

2023. ápr. 18. 12:10
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

"Tavaly az egész országban kb 5 embert zártak ki akik pszichológiai esetek voltak. Ne görcsölj ettől. Inkább a kezdő tanári bér miatt idegeskedj!"

Mondjuk ez nem igaz. Nálunk a tanító alkalmasságin fanatikus a tanár, és muszáj a tiszta énekhang, simán elzavar bárkit, sztem simán a fele társaságot (4 éve így volt), de ÓP-n nem ő vizsgáztat.

2023. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk, hogy milyen alkalmasságiról van szó. A tanári pályaalkalmasságit nem vették/veszik szigorúan, nekem volt olyan évfolyamtársam, aki szerintem konkrétan elmebeteg volt, és csoda, hogy nem vált (eddig) veszélyessé. De legjobb tudomásom szerint ezt az alkalmasságit már meg is szüntették, bár elképzelhető, hogy csak a jövő évi felvételi eljárástól, ebben nem vagyok biztos.

A szakmai alkalmasságit, tehát az éneklést viszont komolyan veszik.

2023. ápr. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"legjobb tudomásom szerint ezt az alkalmasságit már meg is szüntették"

Mennyi időn keresztül működött ilyen? És hogy volt? Még a felvételi előtt kellett átesni ezen az alkalmasságin vagy utána?

2023. ápr. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az óvodapedagógusnak és a tanítónak is pontosan ugyan az az alkalmassági lesz és ugyan azok a követelmények leírás alapján (ének-zenei rész, beszéd alkalmassági, testi alkalmassági vizsga.

Felvételi után. :)

2023. ápr. 20. 13:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!