Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg egyre könnyebbek az...

Tényleg egyre könnyebbek az érettségi tesztek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a tavalyi teszteket már most 11. végén megírom 4-5re, de fokozatosan visszafele haladva egyre nehezebbnek találom. Annyira, hogy 2012.es magyarnál a szövegértés kérdéseit nem is értem. tehát azt sem tudom, hogy mire kérdez rá, mintha olyat "már nem tanulnánk".
2023. ápr. 15. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyre butábbak a sulisok, ehhez igazodik az érettségi.


Legjobb tudomásom szerint ez most deklaráltan is így lesz az érettségi változásai után, ugyanis a mostani kompetenciák hivatottak azt felmérni, hol is tart a 15-18 éves réteg agyilag, mert ez határozza meg az érettségi "színvonalát".

2023. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
A covid óta valóban kicsit egyszerűbbek az érettségik, de ez az online oktatás miatt van és nem azért, mert butábbak a diákok.
2023. ápr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Én nem nagyon nézegettem őket, az első covid alatt 5-10 perc tanulással ötöst írtam magyarból, vajon sikerülne ez a régebbiekkel is? Nemtom, őszintén nemtom.
2023. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ez most deklaráltan is így lesz az érettségi változásai után."

Miből gondolod? Magyarból pl. kifejezetten nehezítenek.

2023. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
AZt mondjuk nem igazán értem, hogy tegnap 18:36 kommentem miért érdemelt 25% os pontosságot, ezen a fórumon.
2023. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
5-ös, nem kell ide kommentelni. Mondok most ellent magamnak. De a minap leírtam a gyerekvállalás témakörben, hogy mi a helyzet az sni-s gyerekekkel, erre 0 %-ot kaptam. Minden hivatalos, igazolt információ volt. Most erre mit mondjak?
2023. ápr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
Én is sni-s gyerek voltam, ma felnőtt sni-s hallgató vagyok, vannak gázak de én nagyon okos vagyok. Na de miért lettem lepontozva? A magyar érettségim ötös lett, pedig 5-10-15 percet tanultam rá és amúgy se sokat tanultam magyarból, de akkor a tanárt azt meg minek tartják az iskolában? Minek kell?
2023. ápr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!