Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ekkora kakit miért kell...

Ekkora kakit miért kell tanulnom? (matek)

Figyelt kérdés

az n-edik gyök ,hát én itt nyomban berosálok ,soha az életbe nem használom ezt a balf*szságot ,de itt nagyon jól kell tudni mert ha nem megy 1-es ,Ha 1-es kirúgnak, ha kirúgnak nem tudok normális munkát találni, és ha nem találok munkát szenvedni fogok egész életembe azért mert qrvára nagy ....-ságnak tartom ezt a matekot


a szokásos válasz az hogy nagyon jól fejleszti a problémamegoldó képességet és a logikát...menjetek a fenébe.....meg szüleim mindig mondják "majd megérted"


már tettem fel hasonló kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


easyAnswers válaszolt is és azt mondja röviden ,a tanulás nem azért kell hogy később is hasznát vegyem(mert a legtöbbet amit tanulok a suliba nem fogom) ,hanem mert sikerérzet meg fejleszti az agyat...de had fejlesszem már olyannal amit nem kényszerítenek rám hanem amit szeretek, de nem ,ezt nem tehetem meg...


a másik ,én soha nem éreztem amiatt sikerérzetet mert megírtam ezeket a roppant hasznavehetetlen matekfeladatokat, vagy egy dolgozatot 3+-ra :@


köszönöm aki végig olvasta


2010. okt. 7. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
mi is pont ezt vesszük, hányadikas vagy? :D
2010. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A matek arra van, hogy használd az agyadat!


Egyébként ha egy kicsit megerőltetnéd magad és pl. gyakorolnál, akkor simán lehetnél ötös. Én gimnáziumban a TZ előtti napon rászántam az egész délutánomat arra, hogy az összes füzetemben lévő- a TZ anyagát képező- feladatot újra megoldjam, és amivel problémám volt/könnyen el lehetett rontani figyelmetlenségből, azt kiírtam egy lapra és a TZ előtti szünetben gyorsan átfutottam. Nem nagy ördöngősség.


Önsajnáltatás helyett inkább tanulj tínó...

2010. okt. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na kérlek szépen..."sikerérzet meg fejleszti az agyat...de had fejlesszem már olyannal amit nem kényszerítenek rám hanem amit szeretek"


ha majd reggel munkába mész és a főnököd mond valamit akkor nem mondhatod ezt h "én ezt nem akarom csinálni és inkább xy munkáját akarom mert azt szeretném"

nem ilyen egyszerű az élet...

14 éves srác vagyok, de tudom, hogyha nem küzdök valamiért és nem csinálok olyanokat (pl tanulok olyanokat) amikhez nincs kedvem akkor nem lesz belőlem semmi se...


nem érdekel a biosz, de azért próbálom megtanulni bár ha nem érdekel akk nehezebb


Irodalomból is könnyebb lett volna a verset nem megtanulni, de megtanultam és rájöttem, hogy jó versek voltak igazából

2010. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Én szerettem a matekot, a történelmet utáltam a sok évszám miatt.De megtanultam és nem haltam ám bele.:D

Elárulom neked, hogy amit az iskolában tanulsz, nem nagyon fogod használni az életben (jó persze sok mindent igen, legtöbbet úgy, hogy észre sem veszed).

2010. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod, hogy mikor hozza úgy az élet, hogy erre lenne szükséged. Mivel nem tudod, nem ismered a kérdéses területet, egy szakértő azt mond vele kapcsolatban, amit akar, és te nem tudod ellenőrizni.

A gyökvonás után jönnek a törtkitevős hatványok, utána az exponenciális, és a logaritmus függvények. Az exponenciális és a logaritmus már több helyen megjelenik, mint közvetlenül a törtkitevős hatványok.

2010. okt. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

láthatóan neked fizikai fájdalmat okoz, ha gondolkodnod kell, megtoldva egy erős hisztériás rohammal is, ezért én is egyetértek, neked semmi szükséged nincs a matekra, mert te személyes sértésként éled meg, ha új dolgot kell megtanulnod, megértened. Innentől kezdve ezzel a hozzáállással és intelligenciával az aktatologatónál picit is összetettebb irodai munkára sem vagy alapból sem képes és alkalmas, tehát a suli is tök felesleges számodra, nyugodtan kirúgathatod magad, és akkor egyrészt, nem kell a hülye matekkal, meg olyan hihetetlen bonyolult és felfoghatatlan dolgokkal foglalkoznod, mint az n-edik gyök, másrészről olyannal foglalkozhatsz, amit szeretsz.


Remélem segítettem.

2010. okt. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

annyit tennék hozzá ,hogy ha kapnák pénzt érte ,nem kérdeztem volna meg mindezt


ennyik vagytok...

2010. okt. 8. 14:59
 8/10 A kérdező kommentje:

23:44 van akinek nem okoz fizikai fájdalmat tanulni egy olyan dologról ami egy cseppet sem érdekli ,ha tudod adnak rá egy számot ,ez lesz a jutalom,


van egy ilyen idézet ,vagy én vagyok hülye vagy mindenki más, ti sem gondoljátok hogy ez teljesen igaz, azért annyira arcok vagytok:D nem leszünk barátok?!

2010. okt. 8. 15:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem gondolkoztál, rajta, hogy elmész egy másik suliba? Nem tudom, hogy hova jársz most gondolom, szakközép suli vagy gimi valami hasonló... szerintem menj el valami szakmunkásba, ha ilyen nehezen bírod az iramot... ott is van sok jó dolog fodrász, szakács, meg ilyenek, nem szégyen, valakinek ezeknek is kell lennie (amúgy meg 100%, hogy nem rúgnak ki azt most mondom, mert 18ig tanköteles vagy, után eltanácsolnak vagy mi és kell keresned másik sulit, ha meg nem találsz maradsz ott)
2010. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

jó ötlet ,de nem


hülyeség volt feltennem a kérdést, mert inkább elszenvedem ezt a pár évet minthogy egész életembe ugyanilyen sors várjon rám... köszi

2010. okt. 9. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!