Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia MA után érdemes...

Pszichológia MA után érdemes lehet egy mentálhigiénés képzést elvégezni?

Figyelt kérdés
Most fejezek az SZTE-n, de nem érzem úgy, hogy túl gyakorlatias volt a képzésem, és érdekelne, hogy a mentálhigiénés képzés ad-e gyakorlatiasabb tudást, hogyan épül fel? Leginkább a Károliról hallottam, hogy gyakorlatias. Tudtok tapasztalati infót erről? Esetleg más képzőhely mentálhigiénés képzéséről?

2023. márc. 31. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minek mennél egy alacsonyabb minősítésű képzésre? A pszicho mesterrel sokkal több mindenre vagy jogosult, mint egy mentálhigiénével, és a pszicho mesterrel tudnod kell csinálni mindazt, amire mentálhigiénével képesítve lennél. Keress valami szakképzést vagy tanfolyamot (autogén tréninng, KIP, kognitív sielekdés terápia, NLP stb). Az egyetemi képzés az akadémiai tudást ad, a gyakorlati tudást máshol kell felszedni magadra. De az ne a mentálhig legyen, mert felesleges időpazarlás.
2023. márc. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A módszerspecifikus képzéseket nézd, azok a gyakorlatban hasznosak, és pl. szakképzéseken is előnyt jelent a meglétük. Amúgy meg ne aggódj, én is így éreztem magam nyáron a diplomázás után, de a munka során nagyon sok dolgot magára szed az ember. Az egyetem az elmélet elsajátítására való, minden mást a valódi gyakorlatban kell megtanulni ebben a szakmában.
2023. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakirányon végezted az MA-t?


(klinikai, szociál stb.)

2023. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi visszajelzéseket. Olyan szempontból jó hallani, hogy akkor nem vagyok ezzel egyedül (másrészt rossz is, hogy általános a jelenség). A mentálhigiénéről nem feltétlenül úgy gondolkodtam, hogy alacsonyabb minősítésű, csak más, de lehet valóban mindegy is ez, hogy hogy nevezzük, ha nem ad olyan gyakorlati tudást, mint amit szeretnék. Amúgy klinikai pályát tervezek, mégha eléggé nehéz is bekerülni, de ez az amiben szerintem a leginkább ki tudnék teljesedni. Illetve a dinamikus pszichológia érdekel nagyon, a Jungi analízisen és a komplex integratív módszerekben is gondolkodom, de szerintem akkor ebbe az irányba haladok. Köszi a segítséget!
2023. ápr. 1. 01:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A mentálhigiéné a prevencióról szól. Ha a terápia érdekel, akkor az nem biztos, hogy jó lenne, de ha sok időd van, akkor jó kiegészítés lehet.


Illetve érdemes megnézned néhány olyan pszichológiai irányzatot, amelyeket kevésbé részleteznek az egyetemen, mint pl.: tranzakcióanalízis

2023. ápr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!