Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet azt, hogy a történelem...

Lehet azt, hogy a történelem érettségi esszékhez nem írok semmit?

Figyelt kérdés

Még mindig van sok olyan témakör, amit vagy nem tudok, vagy keverem és nem tudok róla beszélni.

Mi van akkor, ha a teljes esszé részt (rövid + hosszú) kihagyom? Még átmehetek, ha a forráselemző résznél elég pontot szerzek?


Nyílván írni fogok valamit még akkor is ha nem tudom pontosan, meg addig is tanulom, csak kevés az időm és nem csak egy tantárgy van. Nem mondanám, hogy le vagyok maradva, csak van amit nem értek, nem áll össze, keverem mással.


2023. márc. 30. 12:39
 1/6 A kérdező kommentje:
középszintről lenne szó
2023. márc. 30. 12:44
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kihagyott kérdés, 0 pont, ennyi
2023. márc. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A rövid választ igénylő feladatok összpontszáma 50P, tehát akkor a 100-ból elég, ha ott elérek 50%-ot és akkor megvan a 25% HA nem írok semmi az esszéhez.
2023. márc. 30. 12:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Történelmi atlaszt tudtom szerint még mindig lehet használni, emellett általában jó források szoktak lenni.

Én tavaly érettségiztem, bár tanultam sokat (de nem eleget), de olyan jó források voltak a Kádár-korszakhoz, hogy majdnem max pontos esszét lehetett írni. Esszé pontszámának a fele simán összehozható, ha jól tudsz forrást elemezni, és 1-2 dolog eszedbe jut (nem az összes).


Nem kell annyira félni a középszinttől, gondolj arra, hogy úgy tervezték, hogy egy elmaradott szakgimnáziumban is meg tudják oldani. Ha pedig egyetemre tervezel menni, akkor vissza fogod sírni még, hogy ilyen "sokat" kellett törire és egyéb dolgokra tanulni. Nem vagy elkésve, arra van időd, amire szeretnéd, hogy legyen.

2023. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Atlaszt lehet használni, ugyan soha nem nyitottam ki 12 év alatt, de akkora segítség volt érettségin, hogy az hihetetlen.

Ne aggódj, ha nem tudsz semmit, akkor is menni fog. A forrás, és az atlasz 0 tudással is közel maxolja.

2023. ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Forrásokat érdemes elemezni, az már 9 pont hosszú esszenel. Nálunk anno Mohamed szereperol volt a rövid esszé az iszlám vallásban és teljesen elrontottam, mert mohamedrol alig írtam az iszlám vallasrol meg mindent leirtam, utána sírva jöttem ki kb😆 17bol 16 pontot kaptam rá:)) szoval semmi nincs veszve
2023. ápr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!