Ki számít jelesnek?

Figyelt kérdés
Tudtommal, aki legalább 4,75 átlaggal zárja az évet, az jeles tanulónak számít, kap is érte dicséretet.

2023. márc. 28. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
iskolája válogatja
2023. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az, akinek max. két négyese van, a többi ötös, de ez nem valami írott szabály szerintem, úgyhogy tényleg mindenhol más lehet.
2023. márc. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Tantárgyilag vagy összességében? Tanárgyilag 4,75 felett meg kell adni a jelest év végén. (Ez általános és minden iskolában így kell lennie).

Összességében meg tényleg iskola függő. Nálunk aki 5,00 átlaggal rendelkezik az kitűnő, akinek 1 db 4ese van a többi 5 azok a jeles tanulok.

2023. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"4,75 felett meg kell adni a jelest év végén. (Ez általános és minden iskolában így kell lennie)."

Hol van ez benne valami törvényben? Szerintem sehol, pedig nem ma kezdtem a pályát. A törvényben annyi van, hogy a jegyek alapján kell megállapítani a félévi és év végi osztályzatot.

Minden iskola maga szabályozhatja, hogy ez hány százalékot jelent, de az is lehet, hogy nincs benne a házirendben ilyesmi, hanem minden tanárra rá van bízva, hogy ő hogyan látja jónak (mint pl. nálunk).

2023. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Igazad van, törvényben nincs benne, csak ennyi: "Abban az esetben, ha az év végi osztályzat a tanuló hátrányára lényegesen eltér a tanítási év közben adott érdemjegyek átlagától, a nevelőtestület felhívja az érdekelt pedagógust, hogy adjon tájékoztatást ennek okáról, és indokolt esetben változtassa meg döntését."(közoktatási törvény 70. §)


Szerintem, azért egy 4,75-s átlagnál a tantestület csak szólna, hogy nincs így rendben. Persze nem minden esetben. Miközben kerestem a törvényt, több iskola házirendjét olvastam, a legtöbben viszont ténylegesen benne van a meghatározott átlag, amit elérve a jobb jegyet kell megadni, van ahol már 4,51től a jobb jegyet kell megadni, de legtöbb helyen 4,6-4,8tól kell.

2023. ápr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem, azért egy 4,75-s átlagnál a tantestület csak szólna, hogy nincs így rendben."

Tantestület... Szerintem a tantestület erről mit sem tudna, legfeljebb akkor, ha az ofőnek annyira nem tetszene, hogy felhívná rá a többiek figyelmét - de akkor sem az egész tantestületét, hanem valószínűbb, hogy csak az osztályában tanítók figyelmét, sőt, még pontosabban közülük is csak azokét, akik egyáltalán jelen vannak az osztályozó értekezleten, a többiek meg kb. semmit se tudnának az egész ügyről...

Rengeteg minden azon múlik, hogy mennyire jó az információáramlás, és hát el tudom képzelni, hogy más iskolákban is csak olyan, mint nálunk, vagyis hogy teljesen esetleges, hogy pl. egy ilyen ügy mennyire jut el minden tanárhoz.

2023. ápr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!