Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet, hogy egyetemen a...

Hogy lehet, hogy egyetemen a tanár teljesen más anyagot ad le, mint ami a tantárgyi tematikában szerepel?

Figyelt kérdés

2023. márc. 20. 02:01
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Mert egyetemen az oktató azt csinál amihez kedve van. Nem igazán vannak szabályok, amiket tényleg kötelezően be is kell tartaniuk.
2023. márc. 20. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen nem szoros a konkrét anyag. A tematika tág körű.

Legtöbbször az adott tárgyon belül a saját speciális kutatási eredményeit adja elő és kéri számon az általános ismeretek mellett, vagy azokon felül.


Az egyetem nem középiskola, ahol elvileg megalapozzák a tudásodat.

2023. márc. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen kb azt csinál az oktató amit akar. Kapa egy tárgyat és leoktatja az ismereteket. Egy csomó olyan tárgy volt nálunk aminek nem egyezett a tematikája a valósággal, főleg azért mert a tematikát még egy másik oktató írta, az maradt fent a Neptunban, a jelenlegi meg máshogy akart oktatni
2023. márc. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"A Harvard kurzuskínálata zavarba ejtően nagy, közel 600 féle tantárgyból lehet választani, csak alkotmányjogi órából kb. 80 van. Az LL.M. program keretében kötelezően kellett teljesítenünk meghatározott amerikai jogi tárgyakat, ezen kívül azonban mindenki eldönthette, hogy a felvehető kreditek erejéig minden jogterületbe belekóstol-e egy kicsit, vagy inkább egy jogterületben kíván-e jobban elmélyülni. Érdekesség, hogy nincsenek tanszékek, és egy adott tantárgyat több professzor is tanít – természetesen mindegyikük a saját ízlése szerint –, akik közül a hallgatók választhatják ki, hogy kihez szeretnének járni. Nincs ezért központilag meghatározott tananyag sem, a professzorok maguk döntik el, hogy miből tanítanak. Az oktatás dinamikája teljesen más, mint az itthoni jogi egyetemeken; a feladott tananyagot mindig előre el kell olvasni, ez tanóránként 50-300 oldal között szokott lenni, az órán pedig az aznapra feladott olvasmányokat beszéljük meg, aktív hallgatói részvétellel, ami néha a jelentkezéses alapon megy, de többnyire inkább a hallgatók véletlenszerű felszólítását jelenti – ezt a módszert hívja a Harvard cold calling-nak. Mivel senki nem tudja, hogy mikor kerül rá a sor, ezért mindenkinek folyamatosan készülnie kell minden órára, amitől a szorgalmi időszak olyan, mintha egy folyamatos vizsgaidőszak lenne. A mentálisan is megterhelő oktatási módszer ellenére a hallgatók nagyon aktívak, vitatkoznak egymással és a professzorral, sosincs kínos csend, sőt inkább azok az első sorban ülő, túlbuzgó hallgatók okoznak bosszankodást, akik a folyamatos jelentkezéssel elveszik a többiektől a hozzászólás lehetőségét – a zsargon őket nevezte gunner-nek."


[link]


Egyébként ez ma már kezd itthonra is beszivárogni. Az ELTE jogászképzésén már akadnak olyan kurzusok, ahol olvasmányok önálló feldolgozása az elvárt (nem tételsor vagy tankönyv), ott tanulok jelenleg és szerintem ez így jó. A Corvinuson pedig van oktató, aki alkalmazza a cold callingot, ez inkább a kis létszámú mesterképzéseken működik jól. A feleségem itt tanult Pénzügy MSc-n, mindenkitől kérték, hogy tegyen ki maga elé névtáblát és az alapján szólították fel őket, kb. 10-12 fős csoportban voltak, így mindenkinek jutott szó.

2023. márc. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez egy matekos tantárgy lenne eredetileg, de számolásokat nem is csinálunk, ráadásul amit lead, azt más tantárgyakból már vettük
2023. márc. 20. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt egy tárgyon. Azt mondta a tanár, hogy az fent van, meg lehet tanulni coospaceről, órákon pedig mást tanulunk, hogy haladjunk is.
2023. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De szerintem ez a tárgy pont hogy szakmailag nagyon hasznos lenne, erre olyanokat ad le, amiket alapozó tárgyakból már vettünk. Meg ez módszertani tárgy lenne, statisztikával, számolással, erre csak elméletet tanulunk
2023. márc. 20. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!