Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem írtam be azt az iskolát,am...

Nem írtam be azt az iskolát,amibe menni szeretnék, lehetséges így is bekerülnöm?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ne következzetek meg.

Nem írtam be azt az iskolát,ami most nagyon felkeltette az érdeklődésedem.

Amit be írtam három iskolát,az első már fix nem vesz fel,a másik kettő pedig nem jön már be annyira.

Az egyik tanárom azt mondta,hogy felhívhatjuk az igazgatót,mert nagyon rendes, és megtudnànk vele beszélni egy időpontot, és meglehetne oldani,hogy még oda járjak. Tényleg így van?

(Miskolc Bláthy-ról lenne szó egyébként, lány vagyok.

A másik három iskola:

Földes-emelt fizika

Lévay-emelt fizika

Irinyi - Elektrotechnikus )



2023. márc. 9. 01:49
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Tavaly volt olyan, hogy rendkívüli felvételi eljárás, úgyhogy gondolom idén is lesz rá lehetőség.

Ez valamikor május elején kezdődik, miután megtudtad, hogy hova vettek fel. Ha egyik általad megjelölt iskolába se kerültél be, vagy nem tetszik ahova felvettek, akkor részt vehetsz ezen a rendkívüli felvételin. Valóban a kiválasztott középiskolában kell jelentkezni és az igazgató fog dönteni a kérelmedről. Viszont ilyen rendkívüli felvételit nem minden iskola hirdet, csak azok, ahol maradtak üres helyek, szóval ha ez egy népszerű iskola (nem tudom, nem vagyok ismerős a környéken), akkor nem valószínű, hogy maradnak szabad helyek. Az oktatas.hu oldalán lesz a lista, ott tudod majd megnézni májusban.

2023. márc. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. márc. 9. 06:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor várjak még május elejéig,addig ne szóljunk az igazgatónak?
2023. márc. 9. 06:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod most is, de valószínűleg azt fogja mondani, hogy majd májusban térjünk vissza rá. Esetleg akkor érdemes előre jelezni, ha népszerű iskola és nem biztos, hogy marad szabad hely.
2023. márc. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Rendkívüli felvételi eljárásban csak akkor lehet jelentkezni, ha egyetlen helyre sem vették fel. Új iskolát nem lehet felvenni, csak új szakot, ahhoz kell az igazgató engedélye. Viszont a felvételi eljárás után fel lehet keresni az iskolát egy átjelentkezési kérelemmel.
2023. márc. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen hasznos szólni az igazgatónak, semmi vesztenivalód nincsen, viszont lehet, hogy pozitív benyomást teszel rá, és később felvesz. Ne várj májusig ezzel.
2023. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!