PPKE-ITK molekuláris bionika szak vélemény?
Sziasztok!
Láttam már posztot erről a kérdésről, de azok régebbiek voltak így gondoltam most megkérdezem, hátha eljut ez a kérdés másokhoz is. A nehézségről nem is kérdezek, mert persze ez egy nehéz szak, engem az oktatás minősége érdekelne, hogy arról mi a vélemény? Egyén kérdése persze, de mellette válalható diákmunka? Be lehet kapcsolódni később kutatásokba? Akik végeztek bsc-n mit tanultak utána még hozzá? Mennyi idő után tudtak az emberek vele elhelyezkedni? Nagyon érdekel engem ez a szak, igen azt hallottam, hogy mindenből picit tanul az ember, úgyhogy tovább kell képeznie magát az embernek, de szívesen tanulok tovább, nekem ezzel nincs problémám. Esetleg pozitív negatív vélemények az oktatásról az egyetemről? Milyen a közösség? Esetleg van közös drive ahol a tanulnivalók összevannak gyűjtve/ videók előadásról amiket vissza lehet nézni? Vagy ha nem volt elég ez a sok kérdés, akkor valami plussz amit még érdemes lehetne elmondani? :D
(Ha esetleg valaki itt nem szívesen osztaná meg a véleményét privátba is írhat gyakori kérdéseken)
Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
Diákmunka esetleg az utolsó 2 félévben lehet reális (már ha nem akarsz csúszni, ha ez nem gond neked, akkor lehet korábban is). Kutatásokba határozottan be lehet kapcsolódni, legtöbben a szakdolgozatot valamilyen kutatócsoportnál végzik. BSc-vel nehéz elhelyezkedni, leginkább programozós állásokra van kilátás vele, egy MSc mindenképp ajánlott. Népszerű folytatás az egészségügyi mérnök, de én nem azt az MSc-t végeztem el, így annyira nem vagyok képben, hogy az milyen is pontosan.
A közösséget jól ki kell fogni. Az én évfolyamom pl borzalmas volt BSc-n és MSc-n is (orvosi biotechnológia MSc az ITK-n), másoknak meg nagyon jó és segítőkész volt.
Van weboldal, ahol az anyagok vannak gyűjtve, de nyilván egy külsősnek senki sem fogja elküldeni azt.
Nekem van ismerősöm, aki végig dolgozott a bsc alatt is már, szóval megoldható. Szerintem az tőled függ, hogy meg tudod-e oldani a munkát, de az tény, hogy még ha jól is tanulsz, az elején nehéz beilleszteni az órarendbe, mert minden nap reggeltől délutánig folyamatosan óráid lesznek. Az oktatás minősége szerintem az átlagosnál kicsit jobb. Persze vannak rosszabb oktatók és rosszabb tárgyak, ahogy vannak kiemelkedően jók is. De ha te komolyan veszed a tárgyat, akkor szerintem nagyon jól megtanít mindenre, amire később szükséged lehet és bőven szerethető minden óra. A kutatás mondhatni alap, ahogy az első válaszoló is mondta.
Msc szerintem is kell hozzá, sokan mennek az itt lévő angol képzésekre, én az IPCV-t is tudom ajánlani, ha van rá kapacitásod, hogy kicsit nemzetközibb diplomát szerezz. Az eü mérnök a BME-n valóban opció még, de emellett a mérnökinfó és egyes laboros irányú, sote-s msc-k is szóba jöhetnek. Az elhelyezkedés is attól függően megy könnyebben/nehezebben, hogy mit csinálsz. Az infós témákkal egyértelmű, hogy miért könnyű az elhelyezkedés, de mostanában szerintem a laboros témákra is relatíve sokan keresik a mérnöki ismeretekkel rendelkezőket. Közösség szerintem nemcsak évfolyamfüggő, hanem covid függő is, nálunk ez volt a mumus, ami betett mindennek. Mostani évfolyamok szerintem jók, de vannak külön közösségek is, ha a saját évfolyamod nem olyan lelkes, hozzájuk is lehet csatlakozni.
Weboldal, drive és minden is van természetesen, ahol anyagok össze vannak gyűjtve, illetve egész sok előadás is megvan a covid idejéből. Pluszba talán még azt tudom mondani, hogy egész modern az épület és emellett is próbálják méginkább a hallgatók igényeihez igazítani. Pl. most amikor hideg volt, osztogattak pokrócokat és ingyen forró teát minden nap. A TO is iszonyat kedves és általában nem szokott befagyni a neptun tárgyfelvételkor.
Nagyon köszönöm a választ! :D Ez jól hangzik, az egészségügyi mérnök msc-t már én is nézegettem.
Amúgy mellékesen, ha tudna valaki küldeni órarendet (pl. első féléveset) azt is szívesen fogadom, mert sehol sem találtam, és amit mások küldtek még itt azok a linkek már nem elérhetők (a tantervet láttam fent a honlapon).
Nincs értelme órarendet küldeni, mert eleve változik valamennyit. Pl. egyénfüggő, hogy ki milyen szabvált vesz fel, + eleve most a matekok is változtak/fognak változni, mert az egyik oktató elmegy. Most is vannak már olyan tárgyak a tantervben, amik nekem nem is voltak. Érdemes a tantervet átnézni, sőt, még nyilvános tárgyleírás is van, mindkettő a PPKE ITK honlapján elérhető.
Keresd ki pl. az 1. féléves kötelező tárgyakat, abból látni fogod, hogy mennyi a kötelező óraszám, + "kipótolod" hogy elérje a 30 kreditet ha eleve nem éri el, mert 30 kr az ajánlott egy félévre, ha az ember végezni akar időben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!