Óbudai egyetem gazdaságinformatikáján tényleg csak 280 a ponthatár?
"Sajnos nem fordítottam elég figyelmet az érettségi vizsgákra, viszont egyetemre változtatni fogok ezen a rossz szokáson és komolyabban veszem a tanulást"
Bla-bla-bla az egyetemisták 99%-a így indul neki, aztán a fele be sem fejezi. Őszintén szólva 325 pont az nagyon kevés és ez nem csak a szorgalmon múlik hanem az értelmi képességen és IQ szinten is. Én sem tanultam fél órát sem az érettségire mégis 450 ponttal vettek fel.
Nem is értem mégis mit lehet készülni egy irodalom szövegértésre vagy fogalmazásra? Szintén egy törit hogy lehet elrontani? Atlaszból simán kinézel mindent. Matek ugyanez csak a függvénytáblázatból nézed ki. Semmit nem gyakoroltam rá csupán a szöveges feladatot lefordítottam a matek nyelvére és kikerestem a függvénytáblázatból a képleteket amiket beírtam a számológépbe és láss csodát 96% lett bármiféle gyakorlás nélkül.
Programozáshoz ugyanez a készség kell, nem tanulni kell hanem megérteni a problémát majd megalkotni rá egy lehetséges megoldást és ezt implementálni a "számítógép nyelvén". Most ha csak megtanulsz egy programozási nyelvet, de hiányzik belőled az alap problémamegoldó készség akkor nem fogod vinni semmire. Nem a programozási nyelvek ismerete a nagy érték hanem a komplex gondolkozásmód.
Attól függetlenül add be az egyetemre meg készüljél de ez a 325 pont arról ad tanúbizonyságot hogy a szükséges készségek hiányában vagy amit nem fogsz kompenzálni azzal hogy tanulsz. Ez nem jogi egyetem hogy ész nélkül bemagolod a jogszabályokat és kész, itt érteni kell a dolgokat és nem mindegy hogy valamit 10 perc vagy 3 nap alatt oldasz meg.
Nyilván a pénz miatt tartják lennt a ponthatárokat, hogy minél több felvehető jelentkező legyen. Tudjuk jól, hogy állambácsi nem szeret pénzt adni semmire, de ha sok hallgatója van egy egyetemnek, akkor azt jobban támogatja az állam, tehát az érdekük az, hogy minden évben felvegyék a lehető legtöbb embert (nyilván csak minimális presztízsromlást szem előtt tartva), mert kell a pénz, hogy oktatni tudjanak, megy egyebekre.
A villamosmérnöki alapképzések ponthatáraival tudom párhuzamba állítani: BME-VIK 310 pont, OE-KVK 280 pont stb. Ezek a nevetségesen alacsony számok nem azt tükrözik, hogy ha 311 vagy 281 pontot összekalapálsz valahogy, akkor alkalmas vagy villamosmérnöknek, hanem azt, hogy nagy eséllyel fel vagy véve (a felvételizők pontszámrangsora alapján), és feltehetően majd jól kibuksz. Reális esetben, a BME és az OE is min. 50 ponttal meg kellene, hogy emelje a ponthatárait a legtöbb képzésén (és még talán az is karcsú lenne), ugyanis akárhogy is nézzük, minden szakon érzéket, szorgalmat és teljesítményt várnak el a képzés sikeres befejezéséhez, és az ezen készségekre vonatkozó információt pedig a felvételi pontszámaidból igyekeznének kinyerni.
Sajnos ezek a "kamuponthatárok" csak arra jók, hogy pont a legalkalmatlanabbak ne jussanak be legalább, cserébe jól összezavarják a statisztikákat, a közhiedelmet, és a felvételizőket egyaránt. De ismétlem, a mindenkori pénzügyi helyzet indukálja ezeket a nevetséges dolgokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!