Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakon kell kevesebb...

Melyik szakon kell kevesebb prezentációt csinálni?

Figyelt kérdés

Tudom, nevetséges szempont, de a hideg ráz a gondolattól is, már általános suli óta. Úgyhogy a 2 szak közül azt szeretném elsőnek, ahol nincs annyi prezi.

Politikatudomány vagy nemzetközi tanulmányok?


2023. febr. 16. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szakfüggő, hanem inkább egyetem, de még inkább kurzus és oktatófüggő.
2023. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Marha jó 😅
2023. febr. 16. 12:13
 3/9 A kérdező kommentje:

Amúgy a 2 szakról ettől függetlenül írhattok, hogy melyik "jobb" elhelyezkedés szempontból.

(Nem vagyok kompetens közgazdásznak vagy mérnökmek, úgyhogy ilyet ne írjatok😅)

2023. febr. 16. 12:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szoc fóbia?

Ahogy mondották; a tanárt, az ő oktatási rutinját kellene megismerni.


Szerintem jobban megérni megtanulni kezelni a helyzetet, semmint ilyen "nevetséges" szempont alapján dönteni a jövődről. Persze, ha szoc szorongás, az nem jó dolog, de ha most nem edzed magad, mit fogsz csinálni a mindennapi életben, a munkában az interakcióknál?

2023. febr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Volt mar munkahelyem, es nem feszengek, ha emberekkel kell beszelnem.

De az hogy eloadast kell tartanom, az kicsit mas szint szerintem:)

2023. febr. 16. 13:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Meg kell nyilvánulni... Szóban, mások előtt...

Prezentáció, kollokvium, konzultáció...

2023. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5, nem más szint amúgy. Sokkal kevésbé komoly az ilyesmi mint amilyennek elképzeled szerintem. Nem akadémiai székfoglalót kell tartani, csak az a néhány jelenlévő csoporttársad és az oktató a "közönséged", akikkel amúgy is beszélsz. Ha tudományos diákköri konferenciára mész (ami meg nem kötelező, csak példaképp mondom), ott sem tart tovább 10 percnél egy előadás. Szóval tényleg ne ettől tedd függővé a pályaválasztásod.
2023. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges ráparázni a kiselőadásokra. Egy szóbeli vizsga sokkal parább, és ott nem egy általad választott (de mindenképpen előzetesen jól megismert) témát kell csak elmondanod, amit a dián követsz. A diára ráírhatsz minden infót, ami kell, még csak nem is emlékezetből kell ledarálnod. Nehogy már olyan idióta dolog alapján válassz szakot, munkát, jövőt, hogy tippre hol lehet több vagy kevesebb a prezentáció a hátralévő pár évre! Ez amúgy abszolút tanárfüggő. Az egyetememen nekem egy tárgy volt, ahol sokat kellett tartanom, de ez nem a tantárgy jellege miatt volt, hanem a tanár nem akart tanítani és kiselőadásokkal pótoltatta be. Másnak ugyanabból a tárgyból egyáltalán nem volt. Én viszont később is szívesen vállaltam be, mert jobb jegyet kaptam a szemináriumra, faktoknál akár dolgozatot is kiválthattam vele. A legtöbb esetben egyébként nálam választható opció volt csak, megúszhattam volna, ha akarom. A megnyilvánulásos részét én is utáltam mindig is, de őszintén megmondva max. a tanár és talán 3 ember figyel rád, a többi csak úgy tesz, mintha figyelne. Sem gimiben, sem egyetemen nem akadémiai székfoglalót kell tartani, ahogy azt az előző kommentelő említette és semmi tétje nincsen, ha már látszik, hogy készültél és hoztál valami vállalható diasort, rossz jegyet már nem kaphatsz, semmilyen különleges elvárás nincs.
2023. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egyetem csak pár év, ha kihúztál 12 évet valahogy a prezikkel, akkor már nem az a pár év fog hátbavágni, viszont az egyetemen túl is kellene tekinteni, mert nem a diplomaszerzésnél fejeződnek be a "nemakarom" dolgok. Mindkettő potenciális szakod pont arról szól, hogy merj megnyilvánulni, kiállni mások elé, és beszélni, akár kiselőadást is tartani valamiben. Akármelyiket választod, később munkahelyen is felkérhetnek akármilyen előadás tartására, vagy szakmai előrelépés miatt lehet szükséged ilyenre konferenciákon, és azoknak nagyobb tétje lesz, mint annak, hogy a szemináriumi kiselőadás most hármas vagy ötös lesz-e (mert ha már készültél a témáról és nem összehányt diasort mutatsz fel, akkor már rossz jegy nem lehet).
2023. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!