Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ott hagyom az egyetemet a...

Ha ott hagyom az egyetemet a második félév után, akkor ki kell fizetni mindkét félévet?

Figyelt kérdés
Van erről valami infótok? Az érdekelne főleg, ha kifizetem, akkor ezzel ugyanúgy levonja az államilag támogatott félévet vagy nem?
2023. febr. 13. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1 éven belül elkezdesz egy másik egyetemet, akkor nem kell kifizetni, de annyival kevesebb támogatott féléved marad amennyit ott elhasználtál.

Ha nem kezdesz új egyetemet, akkor se kifizetni kell, hanem elsősorban ledolgozni az ott töltött időt.

2023. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem! Arról van esetleg infód, hogy mi történik akkor, ha passzív félévem lesz? Nyilván nem veszi el az államilag támogatott képzést, de ilyenkor köteles vagyok dolgozni? Felvételire készülnék ezidő alatt.
2023. febr. 13. 14:42
 3/12 A kérdező kommentje:
Olyan lehetőség van, hogy átmegyek második félévtől fizetősre?
2023. febr. 13. 14:46
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles dolgozni alatta.

Én is pont ebben a helyzetben vagyok. Egy évet jártam egy olyan szakra amiről kiderült, hogy nem az én utam. Idén passzív féléven vagyok, az egyik emeltemet újraírom és jelentkezek egy másik szakra. Ha esetleg mégse sikerül bekerülni, akkor még mindig ott van az a lehetőség, hogy folytatom az első szakot.

2023. febr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem hallottam, hogy valaki támogatottról át akart menni önköltségesre. Elvileg az átsorolások nyáron vannak, de esetleg megkérdezheted a TO-n, hogy van-e ilyenre lehetőség félévkor.
2023. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretném, hogy kevesebb legyen az államilag támogatott félévem, mert az azon a szakon, amire felvételizek sokkal drágább egy félév.


Még egy kérdésem lenne, jelzi valahol a rendszer, hogy passzív a félévem/azaz nem járok suliba? Nem szeretném, ha a szüleim megtudnák, hogy passziváltattam a félévet. Eddig minden ilyen infó postán jött le, ezt le lehet valahol állítani?

2023. febr. 13. 14:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Értem, hogy miért szeretnél átkerülni, de nem tudom, hogy lehetséges-e, pláne félévkor.


A Neptunban lehet látni ha passzív féléven vagy, de én nem kaptam róla külön emailt vagy levelet.

2023. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Az biztos, hogy nem szükséges dolgozni? Hiszen a passzív félévvel nem vagyunk diákok.

2023. febr. 13. 18:12
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha van aki eltartson, akkor nem.

Én ősszel még kerestem munkát, így beregisztráltam a munkaügyi központba, de ez se kötelező. Annyi, hogy passzív félévnél, ha nem dolgozol, akkor a TB-t magadnak kell fizetni, de arról elvileg úgyis jön az üzenet. Emiatt érdemes amúgy beregisztrálni munkanélkülinek, akkor is ha nem szeretnél dolgozni, mert így kérhetsz 1 éves TB támogatást.

2023. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A TB-t magadnak kell fizetni, de arról elvileg úgyis jön az üzenet.


Na pont az ilyesmire gondolok. Erről kapnának értesítést a szüleim.

2023. febr. 13. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!