Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem jogász képzésér...

Melyik egyetem jogász képzésére tudnék így felvételt nyerni?

Figyelt kérdés

Magyar érettségi(közép):83%

Történelem érettségi(emelt):57%


Sajnos a történelmet lerontottam nagyon a szóbelivel, pedig a pázmány önköltséges képzésére elég lett volna. Melyik pesti egyetemre lenne elég?



2023. febr. 5. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Írd be a felvi kalkulátorába az érettségi pontjaidat, és nézd meg, hogy tavaly merre hány pont kellett. Szerintem nem feltétlenül duplázással fog számolni neked a rendszer. Önköltségesként szerintem bárhová be lehet jutni még talán ezekkel a pontokkal is, államilag támogatott képzés meg szerintem nincs 400 pont alatt még a Károlin sem, ami a leggyengébb jogi kar, de én elgondolkodnék azon, hogy mennyire éri meg odamenni, ha csak az marad. Kb. fél óra alatt magadnak is át tudod nézni a korábbi ponthatárokat + kalkulátor segítségével az esélyeidet a kívánt egyetemekre. [link]
2023. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jogász ponthatárok (2022. szeptember, általános eljárás):

[link]


Pontharárkereső:

[link]

2023. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Itt találod a korábbi ponthatárokat: [link] (ha a "vonal22a"-ban átírod a 22-t 21-re, 20-ra és így tovább, a korábbi évek pontjait is látni fogod). Szerintem a Károlira be kéne kerülnöd. Ha van nyelvvizsgád, azzal szerezhetsz plusz pontokat.
2023. febr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3. "és így tovább"


Régen tényleg így volt, de most csak 20-ig visszamenőleg működik ez. Fos oldal...

2023. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, de ha az mkpz-s részeket kitörlöd az url-ből, akkor működik a módszer 2010-ig visszamenően. Egyébként egyetértek, hihetetlen hogy ennyi év alatt nem voltak képesek létrehozni egy olyan felületet ahol megtalálhatóak lennének a korábbi ponthatárok url-es trükközés nélkül (:
2023. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5. És tényleg működik, köszi! :D
2023. febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Barmelyik onkoltsegesre
2023. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!