Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnék átiratkozni?

Hogyan tudnék átiratkozni?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy olyan iskolában vagyok, ahol két tannyelvű képzésben vagyok hálózati szakon, a tanulmányom folyamatosan romlik, mert nem vagyok a közösség tagja és mindenki utál, a problémákat meg egyik se akarja megbeszélni velem, szóval itt akarom hagyni az egészet. 11-es vagyok. A lényeg, hogy valahogyan áttudnék menni egy másik iskolába, úgy, hogy 11-es maradjak?

2023. febr. 1. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Szívós, de igen, természetesen átiratkozhatsz. Általában fél évkor vagy év végén vesznek át diákokat az iskolák, de megpróbálhatod év közben is. Inkább technikumok között nézelődj, gimnáziumokban szinte sosincs szabad hely.
2023. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha találsz egy másik iskolát amelyik hajlandó átvenni akkor bármikor válthatsz. A problémák a következők:

- a szakod elég speciális ezért nem sok iskola tud átvenni. Sok iskola meg egyáltalán nem akar majd az osztályozó vizsgáiddal bajlódni ezért elhajtanak.

- romló tanulmányi eredményű diákot nem szívesen vesz át normális iskola


Legalja gimikbe esetleg átvesznek de nem hiszem hogy jobb lenne neked. Talán meg az esti suliban is próbálkozhatsz de a szakod miatt elég szűkös a lehetőséged.


Nem vagy a közösség tagja. Ez miért befolyásolja a tanulmányi eredményedet? Nem kell a jeles bizonyítvány mellett a többiek barátja lenned.

2023. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért befolyásolja, mert egyszerüen sok a lelki fájdalom amit tőlük kapok, nem segítenek a tanulásban, pedig szükségem lenne rá
2023. febr. 1. 19:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de ez gyenge indok. Inkább tinihisztinek mondanám. Ha nem áll szóba veled senki sem attól még nyugodtan lehetnél kitűnő tanuló.


Így egyik iskola sem fog átvenni.

2023. febr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!