Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 11. osztályban jelenleg van...

11. osztályban jelenleg van fizika?

Figyelt kérdés

Az nkp.hu-n a 11. osztályos online tankönyvek között nincs fizika, vagyis inkább azt is mondhatnám, hogy eltűnt, mivel úgy emlékszem korábban volt:


[link]


A kérdés számomra azért is fontos, mert jelenleg 10 osztályos végzettséggel rendelkezem, és estin szeretnék leérettségizni, tehát ott fogom lejárni a 11-12. osztályt, és érdekel, milyen tantárgyak vannak ott.


2023. febr. 1. 09:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Az nkp.hu fontos oldal, mert a legfrissebb, hivatalos tananyagok vannak fent. Ezért az, eltűnt onnan a fizika azt sejteti, hogy vagy megszűnt 11.-ben a fizika, vagy meg fog szűnni.
2023. febr. 1. 09:56
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Ez az évfolyam már a 2020-as NAT szerint tanul. Így 11. osztályban most már nincs semmilyen természettudományi tantárgy, ami volt, ezért fizika se. Viszont faktnak fel lehet venni ezeket a tárgyakat és akkor nem kell járni természettudomány órára. Csak azoknak kell, akik nem vettek fel ilyen tárgyat.
2023. febr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2


Viszont úgy látom, hogy 12. osztályban egy természettudományos tantárgy van, a biológia. Ez kötelező, vagy ez is feltehető?

2023. febr. 1. 10:50
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: Azért tudod ott megtalálni, mert akik most 12. osztályba járnak, még a régi rendszer szerint tanulnak. Tudtommal nem lesz kötelező.

Ezen az oldalon szerintem minden jól érthetően le van írva. Bogarászd végig.

[link]

2023. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2023. febr. 1. 13:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 8 osztályos gimiben vagyok 11.-es, tehát elvileg nekem is az új NAT szerint kéne tanulni(tehát nem kéne, hogy legyen fizika)gyakorlatilag viszont van. Mivel 8 osztályosba járok, én úgymond "felmenő" rendszerben vagyok, én még a régi szerint tanulok, de már az új szerint kell érettségiznem(lehető legrosszabb kombináció:D)

Szóval a 6,-és 8 osztályos gimikbe járó 11.-eseknek még van fizika. Nálunk pl a 7.évfolyamtól tanulnak már teljesen a 2020-as NAT szerint.

2023. febr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!