Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 0 kredites kötelező kritériu...

A 0 kredites kötelező kritérium tárgyak mennyire jellemzőek?

Figyelt kérdés

Van 1-2 tárgyam ami 0 kredites, de nem csak aláírásra megy, hanem van belőle rendes vizsga is (ez ugye nem jegyre megy, ha megvan 60% akkor megfelelt ha nincs meg akkor nem felelt meg). Az órákra is be kell járni és készülni rendesen, szoktak is bukni az emberek. Nem szeretnék panaszkodni, csak kíváncsi vagyok hogy ez máshol is jellemző-e

Jaa és nyilván nem a tesire gondolok:D



2023. jan. 27. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nálam régebben Corvinuson csak a tesi volt ilyen szerencsére.
2023. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Én még sosem láttam 0 kredites tárgyat. Nálunk még a tesi is 2 kredites.


De akkor ha azokat újra felveszed, nem kell fizetni amúgy? Mert annak az összegét a kreditszámokkal határozzák meg. :D

2023. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk anno volt egy matematikai alapok nevű óra (gazdasági szak), 0 kredites volt, de volt belőle két zh is (sajnos nem emlékszem, hogy vizsga is volt-e, de szerintem nem), és azt hiszem csak azután kaptál aláírást. Viszont, a szemeszter elején volt egy ilyen matek szintfelmérő, ha ott elérted az 50%-ot, akkor rögtön megkaptad az aláírást, szóval nem kellett bejárni az órára.


Emellett volt még nálunk is két félévben 0 kreditért sport, illetve "szakmai nyelv" is van két félévben, szintén 0 kreditért, és ott is két zh kell az aláírás megszerzéséért. Viszont a szakmai nyelv óra afféle segítség csak, mert ugye a gazdasági szak befejezéséhez egy B2-es szakmai nyelvvizsga vagy C1-es általános mindenképp kell nekünk, és igazából a "szakmai nyelv" tárgyat kitudod váltani, ha neked már meg van a C1 vagy a B2 szakmai nyelvvizsgád, viszont amúgy az alapfokozat megszerzéséhez ugye mindenhogy kell a C1 általános vagy B2 szakmai nyelvvizsga, szóval igazából ha nem veszed egyáltalán fel a tárgyat, szerintem az sem baj, mert mindenképp meg kell szerezned a nyelvvizsgát a végére, szóval igazából tényleg igazából csak segítség ez az óra. De igen, nálunk azt hiszem ezek a 0 kredites kötelezőek, szóval sport, matematikai alapok és szakmai nyelv.

2023. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
0 kredites tárgy nem lehet vizsgás, csak aláírásos. A kérdés valószínűleg kitaláció vagy félreértett valamit a kérdező.
2023. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk ilyen nem volt. Máshol is csak olyan kötelező tárgynál hallottam ilyesmiről, aminek lényegében nem volt tétje, és csak be kellett járni. A kredit alapból a tárgy teljesítésének, a tanulásra fordított időnek a mennyiségét jelöli. Akkor van értelme egy 0 kredites tárgynak, ha semmit nem kell rá készülni, csak bejársz órára, és tulajdonképpen ezt igazolja le a tanár. De nálunk pl. a tesi sem volt kötelező, szabválként meg azért is járt talán 1 kredit.
2023. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk a szigorlatok 0 kreditesek, meg a munkavédelem.
2023. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

4-re: aláírásos ez, csak akkor kapja meg az aláírást, ha elér 60%-ot, azon kívül nincs osztályzás.

Nálunk elég sok 0 kredites "tárgy" volt, a tesiken kívül egy rahedli gyakorlat. De mindegyiken elég volt a megjelenés, számonkérés, felmérés nem volt.

2023. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Előfordul, de nem túl gyakori. Nekünk anno első félév topográfia.
2023. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!